Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sani cu gust de ceapa
17-04-2012, 07:12 PM
sani cu gust de ceapa
am o mare problema si destul de ciudata.sanii mei au gust de ceapa in jurul sfarcurilor .mentionez ca am avut si chist ovarian pe care l-am operat,si suprarenala stanga este scoasa iar in dreapta mai am doar o portiune.unde sa merg?ce sa fac?dati-mi un sfat va rog.care poate sa fie cauza?

va multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
17-04-2012, 09:14 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 18-04-2012 08:55 AM de SoulHealer.)
RE: sani cu gust de ceapa
Poate fi vorba de descompunerea secretiilor glandelor sudoripare apocrine are se gasesc in vecinatate. Poate ca este rezultatul unui dezechilibru endocrin. In afara de o igiena locala mai sustinuta si folosirea unor creme antiperspirante nu vad ce s-ar putea face. Mai poti face o proba pentru a vedea daca nu cumva acel miros se datoreaza interactiunii dintre saliva prietenului si epiderma ta. Foloseste dosul palmei pentru asta. Daca prietenul tau are probleme dentare sau o flora microbiana in exces in cavitatea bucala vei simti un miros neplacut pe piele. Acest test este valabil si pentru propria saliva.
Oricum, consulta si un endocrinolog. Cred ca exista o cazuistica, desi ceea ce ne-ai spus este ceva destul de bizar si de rar.
Sanatate.
14-05-2018, 10:56 PM
RE: sani cu gust de ceapa
Da- eu am aceasta problema. Nu stiu de unde provine - dus fac zilnic, deci nu este o problema de igiena. Ceapa nu mananc niciodata, sfarcurile nu secreta absolut nici un fel de lichid, sanii au o forma obisnuita in schimb la contactul cu saliva simt acest miros pe buzele partenerului. Daca ati gasit vreun tratamament scrieti pe forum.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)