Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
probleme erectie
06-11-2017, 10:19 PM
probleme erectie
buna seara am 34 de ani si de 2 luni am unele probleme legate de erectie slaba si ejaculoare precoce , sunt casatorit de 10 ani am 2 fetite ,imi doresc sa fac dragoste cu sotia mea totu merge frumos 2 minute incepe ejaculoarea dar o aman dupa alte 3 minute pica o data de 2 ori pe saptamana functioneaza perfect dar nu e tare cum ar trebui ,ce ma sfatuiti sa fac sau ce pastile ar trebui sa iau specific am fost diasnosticat cu insuficenta de valva mitrala si ca tratament
panagin si caprovel de 2 luni si am suferit de tensiune oscilanta va multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
07-11-2017, 12:53 AM
RE: probleme erectie
Poate fi rezultatul tratamentului hipotensor sau al insuficientei mitrale. Cardiologul ar trebui sa propuna eventual alt tratament, desi aprovelul nu are cine stie ce efecte adverse. Trebuie verificate periodic nivelul principalelor minerale si daca e ok, ar trebui discutat cu un sexolog problema tulburarilor de dinamica sexuala.
 Mulţumiri acordate de: lippan
07-02-2018, 12:47 PM
RE: probleme erectie
De regula problemele cardiace conduc la disfunctii de natura sexuala. Cel mai bine e sa se stabilizeze problema cardiaca. Hipertensiunea nu-i o boala in sine ci o stare de fapt, ceva care te obliga sa iti schimbi stilul de viata. Daca nu o sa intelegem asta putem lua cate pastile vrem noi. Cel mai bine e sa avem grija la partea emotionala. Daca suferim de hipetensiune si suntem tot timpul agitati, negativisti, hateri, carpanosi, nervosi si uram orice atunci atacul vascular sau infarctul e aproape. Eu pentru erectii mai bune iau vigrax.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)