Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problema vena penis
05-11-2019, 02:31 PM
problema vena penis
Salut! In urma cu doua saptamani mi-a aparut pe penis, sub gland, o umflatura dura cu aspectul unui cordon cu lungimea de 4-5 cm. Nu au existat dureri sau alte simptome, ci doar o anumita jena, mai ales la erectie. Initial am crezut ca este o vena inflamata, insa dupa ce am analizat mai bine zona si am cautat putin pe internet am ajuns la concluzia ca este mai mult ca sigur un canal limfatic blocat, denumirea fiind parca limfocel. Am inteles ca nu este nimic grav si nici nu exista un anumit tratament, ci inflamatia se va reduce singura in urmatoarele 4-6 saptamani, fiind recomandat sa eviti activitatea sexuala. Pot spune ca aproape jumatate din acel cordon s-a retras aproape complet, in timp ce cealalta jumatate este inca foarte dura la atingere. Intrebarea mea are legatura cu un alt aspect. Acum 4-5 zile am observat pe gland, in partea dreapta, oarecum deasupra limfocelului, o vena foarte putin vizibila de aproximativ 1,5 cm lungime. Este cu siguranta o vena pentru ca ii poti distinge clar forma si mai ales culoarea. Astazi a devenit ceva mai proeminenta decat in zilele anterioare. Nu este inflamata sau dureroasa, ci numai vizibila. Nu tin minte sa fi avut vreodata vene vizibile pe gland si nici nu am gasit undeva pe internet ceva despre asta. In concluzie, exista posibilitatea ca sa apara vene pe suprafata glandului? Este oare ceva legat de acel limfocel? Este ceva grav, ar trebui sa merg la un urolog? Nu stiu daca este permis, insa pot atasa si o poza cu acea zona. Va multumesc anticipat.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
05-11-2019, 04:31 PM
RE: problema vena penis
Foarte probabil ca este ceva normal. Mergi la un control urologic. Uneori este rezultatul masturbarii excesive sau absentei lubrefierii.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)