Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
posibil sa ma fi infectat
12-03-2018, 08:53 PM
posibil sa ma fi infectat
buna ziua, fac voluntairat la spital iar la un moment dat am scos o branula din mana unei batrane si cum l-am scos m-a stropit putin pe fata (cred ca doar pe obraz putin pe care l-am sters imediat , in ochi nu cred dar nu sunt sigura) dupa 14 saptamani am facut analize pt HIV ,Ag HBs si Ac HCv care au iesit negative. Exista posibilitatea sa ma fi infectat cu ceva? precizez ca nu stiu nimic legat de acea batrana, dupa aceste 14 saptamani daca era vorba de o infectie se observa in sange?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-03-2018, 11:01 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-03-2018 11:01 PM de Ady ady.)
RE: posibil sa ma fi infectat
Daca testele sunt negative. Poti rasufla usurata. In general te infectezi daca sare sange pe o rana la tine...imagineaza ti cat sange sare la stomatologi, chirurgi..Mai repeta analizele.la 3 luni ca sa stai linistita.
14-03-2018, 06:27 PM
Trebuie sa repeti analizele pt ca poti fi in fereastra imunologica. Nu te infectezi chiar asa de usor, daca pielea era integra. In schimb daca aveai leziuni, probabilitatea creste semnificativ.
14-03-2018, 07:47 PM
Am vazut acelasi lucru intr-un episod din House doar ca acolo bolnavul chiar avea hiv ceea ce e putin probabil la babuta ta. Daca tot lucrai acolo de ce nu te-ai interesat de istoricul dansei?
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)