Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mici leziuni in zona genitala
03-10-2012, 02:16 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-10-2012 02:16 PM de s_s_119.)
mici leziuni in zona genitala
Buna ziua, as doi daca sunteti amabili sa imi spuneti ce tratament pot folosi in urmatoarea situatie si de asemenea despre ce afectiune poate fi vorba:
-de vreo 3 saptamani au aparut doua leziuni ca niste mici taieturi, foarte fine in partea exetrioara a labiilor mari, undeva intre vagin si orificiul anal, acestea ma ustura si s-au mai ameliorat dar nu si vindecat complet cand am aplicat unguent cu galbenele;
-nu supureaza, nu sangereaza, pur si simplu exista o mica zona rosiatica in jurul acestor taieturi ca o iritatie;
-nu se pune problema unei igiene precare si nici nu am mancarimi, sau secretii sau miros urat
-nu exista prurit, sau vezicule pline cu lichid
-taieturile sunt foarte fine, abia sesizabile, nu s-au extins spre zonele apropiate
Va multumesc anticipat.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-10-2012, 02:29 PM
RE: mici leziuni in zona genitala
Leziunile descrise pot fi rezultatul unei xeroze locale provocata de anticonceptionale sau alte cauze. Sunt convins ca nu e ceva serios, dar un consult ginecologic se impune pentru un diagnostic precis. Crema de galbenele este foarte buna pentru masajul usor al zonei afectate.
Sanatate.

Nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: s_s_119
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)