Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
menstruatie
15-06-2012, 11:02 AM
Question menstruatie
buna ziua..numele meu este doina si as dori sa intreb si eu ceva....in luna aprilie nu am avut ce face si am luat 2 fiole de vitamina k ptr a opri menstruatia ,luna mai am avut normal,acum in luna iunie mia venit pe 6 si inca nu sa oprit nici azi in data de 15,nu curge mult,e posibil din cauza acelor fiole sa il fi dereglat?daca da ce se poate face?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-06-2012, 12:24 PM
RE: menstruatie
Da Doina, e posibil ca vitamina k sa produca dereglari ale ciclului menstrual. Iti propun insa sa renunti la noi experimente proprii si daca menstra nu se opreste mergi la doctor, nu e de glumit cu problemele acestea !
15-06-2012, 02:49 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-06-2012 03:46 PM de uliana.)
multumesc mult...oricum a doua oara nu imi mai trebuie alte experimente si daca pana luni nu se opreste merg la medicul meu .big hug
25-06-2012, 09:53 PM
buna, am si o intrebare...am luat pastila de a doua zi si acum am mici scurgeri (ca si cum as fi la menstra), in mod normal trebuia sa-mi vina ciclul, dar acum nu stiu daca e ciclu s-au este de la pastila de a doua zi. ideea e ca in prima zi de menstra trb sa iau si prima anticonceptionla!!! ce fac? o iau?
26-06-2012, 01:34 PM
Din cele ce spui inteleg ca utilizezi o metoda contraceptiva pe termen lung, iar in caz de urgenta recurgi la pastila de a doua zi.
Sangerarile pe care le ai pot fi determinate de utilizarea pastilei, care are un continut ridicat de hormoni.
Aceste sangerari nu trebuie confundate cu menstruatia.
Dupa pastila de a doua zi (care corect se ia in primele 72 ore de la contactul neprotejat, cate 2 pastile la 12 ore) menstruatia poate veni mai repede sau poate intarzia o saptamana fata de data normala.

Spune-mi daca ai un ciclu regulat, la ce interval de timp, cum se numeste anticonceptionalul pe care trebuie sa-l iei in prima zi de menstra? As mai vrea sa stiu daca ai luat corect pastila de a doua zi?
Vezi, pentru un raspuns categoric pe internet, asa cum vrei tu, ar trebui sa stim mai multe despre tine si bine ar fi sa te sfatuiesti si cu medicul care ti-a prescris anticonceptionalele.

Astept sa-mi raspunzi si poate iti voi da un raspuns mai clar si...pe placul tau!happy

Piatra de încercare a caracterului omenesc este timpul. (Menander)
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)