Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
meningita
13-04-2015, 08:45 AM
meningita
buna ziua am si eu o intrebare tatal meu a fostt bagat in coma indusa nus de ce.... in schim ni sa zis ca are meningita si el are si un avc va rog sa ma ajutati cu un raspuns
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
13-04-2015, 09:41 AM
RE: meningita
Care e intrebarea? De ce a fost bagat in coma indusa? Este o procedura menita sa salveze viata pacientilor in anumite situatii. AVC-ul este unul dintre ele. Medicii care il au in grija stiu ce trebuie facut in astfel de situatii. Nu poti gasi raspuns pe internet pentru o astfel de problema.
Sanatate tatalui tau.
 Mulţumiri acordate de: georgianaaa
13-04-2015, 09:42 AM
Buna ziua si Hristos a inviat!
Tatalui tau i s-a indus coma in principal pentru a-i scadea presiunea intracraniana. Stai linistita pentru ca spre deosebire de coma care apare spontan, cea indusa este reversibila. Vor sti medicii cand sa il trezeasca, in functie de evolutia starii lui.
Am sa te rog ca pe viitor sa acorzi mai multa atentie scrisului. Acest forum este citit si de alte persoane, care cauta raspunsuri asa ca si tine si sa le fie usor de inteles.
Multa sanatate!
 Mulţumiri acordate de: georgianaaa
13-04-2015, 05:10 PM
Hristos A Inviat!!! .multumesc pentru raspunsuri. problema mare la mine era ca nici un doctor nu a vrut sami spune de ce a fost bagat in coma indusa. Astazi lam vazut putin dimineata si era cu ochi deschisi si casca dar dupa ca a iesi doctorita de la vizita am mai stat putin si am intrat la el dar era iar bagat in coma cred.... deoarce am psu mana pe el am strigat la el si nu a dat nici un semn.......nus ce sa mai cred sunt total confuza nimeni nu zice nimic inafara ca e putin mai bine si ca e tinut sub observati nimik... va multumesc....
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)