Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
limfocite crescute
29-04-2019, 10:38 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 29-04-2019 10:42 AM de marian alixandrescu.)
limfocite crescute
Buna ziua,

As dori o interpretare a analizelor medicale atasate. Le-am facut deoarece ma simteam un pic slabit/obosit/ametit. Tensiunea de obicei o aveam 12x / 8x, in ulimele saptamani cand am inceput sa ma simt slabit/ametit tensiunea era 106/62 in rest fara alte probleme.
Date suplimentare: barbat, 52 ani, fara probleme sanatate deosebite in trecut, 1,8 m si 76 kg. M-a ingrijorat ce scrie la frotiu ca observatii.
Va multumesc anticipat!

Fişier(e) ataşate
.pdf  Document 2.pdf (Mărime: 1.54 MB / Descărcări: 8)
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-04-2019, 11:21 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 29-04-2019 11:23 AM de SoulHealer.)
RE: limfocite crescute
La prima vedere pare a fi vorba de o hidratare insuficienta dar si de prezenta unui focar infectios care trebuie descoperit. Fibrinogenul crescut sugereaza un proces inflamator articular. Colesterolul un pic crescut atesta un regim alimentar nu tocmai sanatos si probabil un stil de viata sedentar. Trebuie vazut de la ce a crescut numarul de leucocite. O urocultura, un control stomatologic si ORL ar putea da un raspuns. Mai e nevoie si de alte analize (VSH, CRP, markerii virali hepatici) . Ameteala poate fi de la tensiunea cam mica comparativ cu cea de dinainte. Ce scrie in frotiu e discutabil, deoarece procesul nu poate fi considerat cronic decat daca el persista de multa vreme.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: marian alixandrescu
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)