Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fibrilatie arteriala paroxistica prima criza
27-11-2016, 12:10 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-11-2016 12:20 PM de raul.)
fibrilatie arteriala paroxistica prima criza
salut vin si eu la dvs ca as dori sa primesc ceva raspunsuri de la cei ce stiu ce inseamna asta . ma numesc raul am 27 ani facuti curand .... si tot de curand am facut primu episod de fibrilatie arteriala paroxistica pana acuma aveam extrasistole 50 -100 zi cand cum si poate si fiblilatie cateva secunde dar nu stiam pana acuma . dupa 4 ore petrecuti in urgenta am iesit din aceasta fibrilatie iar medicu ma lasat acasa cu mentiunea sa iau nebinet 5 mg 1/2 zi si panangin 2 zi , sincer nu stiu ce sa fac sa consult alt medici sau sa plec la un consult amanuntit , cu 1 an in urla am facut toate analizele si totu a iesit bine inclusiv glanda tiroida , am fost la multi medici din cauza extrasistolelor dar de fibrilatie nu stiam , is foarte suparat ... nu ma asteptam la asa ceva poate fi oare si pe baza nervoasa? sadsad

tin sa mentiunez ca am fost la multi cardiologi inainte de faza cu fibrilatia si zicea ca am o inima sanatoasa doar din 10 medici o doctorita a vazut prolaps de valva gr 1
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
27-11-2016, 12:24 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-11-2016 12:28 PM de CristianG.)
RE: fibrilatie arteriala paroxistica prima criza
Cand ajungi la fibrilatie, nu cred ca mai poate fi vorba de "fond nervos". Mai ales ca spui ca faceai doar cateva sute de exrasistole. Eu am facut mii de extra-uri, in unele zile permanent de dimineata pana seara si in final a venit si episodul de fibrilatie.
Ai hipertensune sau apnee? Ce greutate ai?
Ai avut vrei viroza de curand?
Fa un eco-cord sa excluzi cauza unei pericardite/miocardite.
Un holter eventual, sa vezi exact da care sunt extra-urile tale, e posibil sa faci mult mai multe si sa nu le simti.
Prolaps-ul de valva gr 1 nu are nici o relevanta. Sunt sportivi care au prolaps, sotia mea are, asa s-a nascut, nu are nici o problema.
Ai rude apropiate care au asa ceva?
27-11-2016, 12:36 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-11-2016 12:37 PM de raul.)
RE: fibrilatie arteriala paroxistica prima criza
pentru cei ce vor sa vorbim 0758653921 , nu am ternsiune greutate 68 kg am facut multe ecografi cand eram racit ma tratam cu teraflu sinus

am facut erau extrasistole izolate

maicamea are extrasistole care le-a descoperit de curand are 49 ani pana acum nustia de ele deci clar de acolo le am si eu
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)