Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
extrasistolie
13-04-2018, 12:48 PM
extrasistolie
Buna ziua!Fetita mea are 12 ani ,in urma cu 2 ani a avut extrasistolie..In acest timp a facut tratament cu calciu ,pt.ca a avut lipsa de calciu,iar dupa ce s-a constatat extrasistolia doctorul pediatru mi-a zis sa ia si magnerot.Dupa terminarea tratamentului am ajuns la cardiolog,unde au facut EKG,dar deja nu a aparut extrasistolie,a facut si eco dar nu a vazut nimic anormal.Acum dupa 2 ani iar are extrasistolie.Vreau sa mentionez ca face sport de performanta(handbal).Doresc sa va intreb,daca extrasistolie poate sa apara pe o lipsa de calciu sau magneziu,si daca poate sa faca sport in continuare?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
13-04-2018, 01:40 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 13-04-2018 01:44 PM de CristianG.)
RE: extrasistolie
Da, pot apare de la dezechilibre de minerale. Eu nu sunt doctor, dar totusi e cam devreme, la doar 12 ani sa apara extrasistole. Cel mai bine este o monitorizare holter de 24 ore, EKG-ul nu prea e relevant in cazul extrasistolelor mai rare, e posibil sa nu prinda nici una in intervalul acela foarte scurt. Si eu am facut sport, dar primele mele extra-uri au aparut pe la 23 ani.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)