Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
depresie in timpul sarcinii
14-12-2012, 03:23 PM
depresie in timpul sarcinii
Buna ziua! prietena mea cea mai buna este insarcinata in luna a 8-a. de cateva saptamani a inceput sa se comporte tot mai cidat. este trista in permanenta, refuza sa se alimenteze corect si nu mai este deloc preocupata de starea ei de sanatate si a bebelusului.am citit cate ceva despre depresia din timpul sarcinii pe depresiv.ro. ma tem ca ar putea avea o depresie.ce ar fi indicat sa fac pentru ea?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
14-12-2012, 05:25 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 14-12-2012 05:26 PM de SoulHealer.)
RE: depresie in timpul sarcinii
Daca ai citit despre depresie pe site-ul de care aminteai, atunci cu siguranta ca ai citit si ce trebuie facut in astfel de situatii! Multa sanatate prietenei tale! Esti extrem de altruista din cate observ, ceea ce este un lucru laudabil! happy
18-12-2012, 11:01 AM
RE: depresie in timpul sarcinii
Buna raluca, si eu am o persoana in familie care sufera de depresie. informatiile de pe depresiv.ro m-au ajutat foarte mult sa ii inteleg starile si simptomele. insa, fara medic psihiatru si tratament nu am fi ajuns nicaieri, iar starea s-ar fi inrautati. asa ca daca realmente vrei sa o ajuti fa in asa fel incat sa ajunga la psihiatru. succes!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)