Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
castrare caine
03-02-2017, 09:50 AM
castrare caine
Va rog ajutati-ma, catelul meu rasa Puli de 9 luni a fost ieri castrat, mentionez ca locuiesc in Germania si desi dotarile sunt de exceptie , devotamentul si profesionalismul medicilor nu este la inaltimea celor de acasa...mi-au spus ca totul este bine, in primul rand catelul meu n-a urinat de 20 de ore...ce sa fac? l-am scos afara nu vrea sa se miste deloc, sta numai in fund, nici macar nu doarme...inteleg ca gulerul il deranjeaza foarte tare dar a baut multa apa si totusi nu face pipi. Va rog spuneti-mi ce sa fac, n-are gurita sa-mi spuna si suferim amandoi ingrozitor, cum sa-l stimulez sa faca pipi? va multumesc mult pentru orice ajutor.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-02-2017, 12:19 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-02-2017 12:29 PM de SoulHealer.)
RE: castrare caine
S-ar putea sa fie nevoie de o sonda urinara. Din cauza inflamatiei locale nu poate urina. Poate fi si efectul anesteziei generale. Mergeti la cabinet cu el neaparat!
Cititi informatiile de mai jos:
http://handicappedpet.net/helppets/viewt...61&t=13654
03-02-2017, 10:22 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 04-02-2017 01:24 AM de Arm-Med.)
multumesc frumos pentru raspuns, s-a rezolvat dar numai dupa ce i-am dat gulerul jos ( categoric sub supraveghere) a facut de toate
03-02-2017, 11:05 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-02-2017 11:06 PM de SoulHealer.)
Ma bucur ca nu a fost nimic grav! happy
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)