Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
carotida?
15-09-2014, 01:57 PM
carotida?
buna ziua. mentionez ca sunt dintr.un orasel si medicii sunt asa cum sunt....de aceea apelez si la parerea d.voastra....deci.. prezint dureri aproape zilnice sub clavicula stanga , la imbinarea claviculelor, gatul toata partea stanga si capul tot partea stanga pana spre ceafa...uneori durerea se prelungeste si spre bratul stang...mentionez ca durerea nu se prezinta simultan in toate aceste locuri ci aleatoriu....medicul de famili mi.a prescris doar antiinflamatoare, cardiologul mi.a zis ca nu am nimic la inima....ce alte investigatii imi sugerati sa fac? va mult f f mult anticiipat. o zi buna
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-09-2014, 02:55 PM
RE: carotida?
Ar trebui sa mergi la un neurolog la consult. Poate fi o leziune musculara (datorata unei pozitii vicioase in somn) , o leziune a unui fascicul nervos, torticolis, o nevralgie provocata de statul in curent sau aer conditionat, o problema articulara, etc. Daca un un unguent antiiinflamator (+antiinflamatorul prescris de medicul de familie) nu rezolva problema, trebuie mers la un consult la neurolog si facute investigatii imagistice ale zonei pentru a evidentia un traumatism sau o conditie inflamatorie existenta capabila sa produca leziuni ale nervilor din vecinatatea zonelor de insertie claviculara sau o problema a coloanei cervicale.
Sanatate.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: misterx
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)