Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bypass coronarian+schimbare de valva mitrala
05-06-2010, 10:26 AM
RE: bypass coronarian+schimbare de valva mitrala
Mioroi, tocmai ce am venit de la Iasi, de la Parhon. Acolo se opereaza. Cu cat au ei, cu cat ai si aduci tu, dar se opereaza. Am stat doua zile internat si au avut loc 3 operatii de montare de stent si una de inlocuire de valva, daca nu ma insel. Merita macar sa incerci sa iei legatura si sa vezi cum se procedeaza in ceea ce priveste programarea. Parerea mea e ca opereaza pe cei care au ce le trebuie, ca degeaba esti programat maine daca nu au valve, spre ex.
Mult succes.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-07-2010, 01:05 PM
Mioroi, iar ma intorc si te intreb: tu nu mai scoti o vorba pin' te vezi cu bypass-urile si valva? Tot nu se intrevede nici o rezolvare? Noroc ca ti-am vazut totusi urma trecerii prin forum, ca intram la idei, feri doamne !!!
04-07-2010, 09:35 AM
hello!!!imca mai sunt pe aici!!!!am lipsit o perioada pentru ca printr-o '"minune"am luat legatura cu prof. SOCOTEANU de la TIMISOARA si acum sunt in viata,operat si sper ca bine....ar fi multe de spus...dar cel mai important e ca uite pot sa-mi reiau viata cu speranta..mersi de interes !!!
04-07-2010, 10:22 AM
Pai zi asa, frate,asta da lovitura, bravo, felicitari, ma bucur din suflet, sa-ti priasca! Dar vrem amanunte, ia fa bine si nu ne expedia cu doua vorbe!!! big grin
04-07-2010, 12:05 PM
Sa va spun care sunt costurile?acolo totul se plateste!...!m-a ajuns operatia 5000 euro...e mult?e putin?...daca ii ai e bine ..daca nu revii cand ii ai...eu din fericire i-am avut....si totul a decurs ft repede-neasteptat de repede!am fost internat luni,miercuri am fost operat,am stat la terapie o zi dupa care la salon(cu perfuzii si monitorizat permanent)3 zile,dupa inca o saptamana mi s-au scos firele si acasa....acum stau in pat(marea majoritate a timpului)dar ma pot misca ....am un corset care-l port permanent.....m-am plictisit ft tare...dar nici la calculator nu pot sta prea mult(pozitia e incomoda)noroc cu campionatul si tenisul ca imi mai trece timpul....ies seara la plimbare o ora in parc....iau medicamente...cam asta-i...vizite...rude...prieteni...peste 2 saptamani la control...
14-07-2010, 01:01 PM
Mioroi, daca tot treci prin forum, ce-ar fi sa ne zici doua vorbe despre cum te mai simti ?? Cum progreseaza recuperarea, cind mergi la control?? Sanatate la maxim si asteptam vesti, frate!
09-08-2010, 08:48 AM
hello!!!!!toate vestile sunt bune!am fost la control,totul e oK,in curind o sa-mi reiau activitatea,E BINE!!!!!
09-08-2010, 01:13 PM
Bravo, felicitari, ma bucur grozav ca te-au gasit in regula si te simti bine ! Sa-ti mearga din plin in continuare !
12-06-2012, 09:07 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-06-2012 09:07 PM de mirela.)
Fratele meu a fost operat astazi in Spitalul Floreasca de catre dr. Bradisteanu.
Nu stiu multe detalii, nici macar nu am stiut ca astazi e operatia.... sad Fratele meu era internat de 20 de zile in asteptarea operatiei.
Tot ceea ce stiu este ca doctorul a spus ca a trebuit sa inlocuiasca 2 valve (biologice) in loc de una; asta pentru ca cea de-a doua (neprevazuta) era extrem de deteriorata. Ciudat e ca nici la ecografie, nici la coronarografie nu a fost semnalata vreo problema (desi medicul care a efectuat aceste investigatii a recunoscut ca nu a "vazut" prea bine ce trebuia).

Vroiam sa va intreb..... cum e recuperarea, cum e trezirea din anestezie, cum e viata pacientului dupa o asemenea operatie?

Cu multumiri, Doamne ajuta si sanatate tuturor!
12-06-2012, 10:41 PM
Mirela draga, in primul rind sanatate multa fratelui tau !
Nu stiu concret sa-ti spun cum e cu recuperarea si cu trezirea din anestezie, dar am cunoscut doua persoane trecute prin valvuloplastii complicate si care se simteau perfect, duceau o viata normala. Cel virstnic facuse operatia la 70 de ani, eu l-am cunoscut cind avea 75, era plin de viata, facea contabilitate primara pentru doua firme si se pregatea sa mearga in vacanta in Grecia; cel tinar se apropia de 50, operatia o facuse pe la 33 de ani, a trebuit sa paraseasca - firesc - cariera de ofiter, dar se reprofilase in civilie pe calculatoare si batea lumea in lung si lat, ajungind pina in Japonia, respectiv la cascada Niagara.
Sper din suflet ca fratelui tau sa-i reuseasca la fel de bine reinsertia socio-profesionala.
Numai bine si o Heart teafara si curajoasa !
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)