Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
analize medicale ???
02-02-2018, 10:01 AM
analize medicale ???
Buna ziua!
Am o fetita de 2 ani si i-am facut analizele anuale a caror rezultate ma ingrijoreaza.La hemoleucograma i-a iesit :Nr. eritrocite 5.26 (intervalul fiind intre 3.7-4.9), HEM 24.1 ( interval 25-31). La biochimie are Creatinina Serica 0.18 ( intervalul fiind 0.24-0.41) si la Sumarul de urina are Hemoglobina-eritrocitara 0.03 (intervalul fiind < 0.03 ).
Precizez ca si in urma cu 3 luni la sumarul de urina Hemoglobina-eritrocitara i-a iesit peste nivel,i-am facut si echografie genitala unde toate erau in parametrii.I-am administrat Uractiv Junior sirop 2 luni cu pauza de una intre administrari (la recomandarea medicului).Astept si rezultatul la Urocultura si apoi la medic ...CE POATE FII,sunt foarte ingrijorata.worried Multumesc,sa aveti o zi minunata!

Fişier(e) ataşate
.pdf  Buletin de analize medicale nr.13726447(13674153) - Stefflea Ioana Evelin (1).pdf (Mărime: 112.54 KB / Descărcări: 1)
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-02-2018, 10:33 AM
RE: analize medicale ???
Nu mi se par a fi niste rezultate ingrijoratoare. Sunt foarte putin in afara intervalelor de referinta, ceea ce se intampla destul de frecvent. Poate e nevoie de o hidratare mai buna a copilului. O urocultura ar fi si ea utila.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)