Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Valori de referinta diferite ???
30-08-2010, 08:34 PM
RE: Valori de referinta diferite ???
Merci SH! Asa mi-a spus si medicul de familie.Am facut marcherii virali de citeva ori sint negativi.Colesterolul si trigliceridele au val. nornale.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: Stakreyjer
30-08-2010, 10:02 PM
Onorabile SH, am inteles , nu vrei sa ne destrabalam pe viu, ca sa nu stricam fiorii pasiunii. E-n regula, raminem in virtual, desi de cind imi doream o hartuiala, da' vad ca nu mi se arata nicicum ! Si daca tot sintem pe topicul laborator, te intreb cu vocea mica: ce-ti mai fac helicobacterii ? Ai inceput lupta contra bestiilor si, in general, impotriva cauzelor presupuse a fi la originea extraurilor ? Asta asa, ca prea taci cu obstinatie in ultima vreme si nu mai stim nimic de tine !

P.S. - Am auzit ca si simtul umorului, precum FA-ul, se ablateaza NUMAI cu mapping 3D, ori asta nefunctionind, avem sanse sa scapam cu ambele cit se poate de ... tefere. (Adaug in paranteza ca in momentele cind fibrilatia e mult prea "teafara", umorul mi-l simt nu ablatat, ci de-a dreptul castrat !)
30-08-2010, 10:38 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 30-08-2010 10:40 PM de SoulHealer.)
Sunt eu mai tacut dar asta nu inseamna ca nu urmaresc cu atentie tot ce se intampla! Nu, nu am inceput eradicarea HP! Asta pentru ca am vreo 15 scheme de tratament cu probabilitate de reusita de peste 82% si nu ma pot hotari pe care sa-l urmez! As vrea ca simultan sa omor bestiile, sa-mi menajez flora intestinala, sa omor si giardiile alea care n-au fost detectate la examenele coproparazitologice si sa diminuez cat se poate de mult dispepsia care mi-a dat atat de furca in ultima vreme. In plus nu-mi iese din cap ce-a zis fata morgana legat de episodul de TPSV sau FA pe care l-am trait recent. In ultimele 2 saptamani am avut doar extrauri rare, izolate si am continuat sa iau sfertul ala de nebilet la care renuntasem. Mananc pepene rosu mult, banane, iau panangin (cand imi amintesc) mananc putin si des si fac un pic de sport, adica deloc!
Incerc sa ignor extraurile, sa dorm mai mult si mai bine (cam greu!), sa nu ma mai enervez cand sefii mei imi cer tot felul de tampenii si incerc sa renunt treptat, treptat, la vechile mele obsesii sexuale din studentie!
Sper ca acest mod de viata sedentara, extrem de sanatoasa pe care mi-am impus-o, sa-mi aduca linistea sinusala la care visez de-atata vreme!happy
Sanatate multa, tuturor
30-08-2010, 11:05 PM
SH, conform promisiunii, nu te mai bat la cap, iti aduc numai aminte ca amindoi stim, pe propria piele, in ce se pot transforma extraurile. Deosebirea este ca mie 19 ANI mi s-a zis de mii de ori ca sint total nepericuloase si fara urmari, nimeni nu m-a avertizat unde si la ce pot duce ! Si iata-ma de 5 ani si neom, si fara sanse de rezolvare ! Nici dusmanilor - daca i-oi fi avind - nu le doresc sa fie in pielea mea ! S-auzim de bine !
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)