Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Valoare creatinina la copii !!!
16-10-2013, 02:14 PM
Valoare creatinina la copii !!!
Buna ziua!

Am o fetita de 1 an care pe la 4 luni a avut varsat de vant si simultan o infectie urinara tratata in spital. Facea febra si medicul de familie ne zicea ca e de la varsat de vant pana a facut 39-40 si am internat-o in spital si am descoperit infectia urinara. Analizele la vremea aia au fost bune: creatinina serica 0,27, albumina urinara absenta.
Saptamana aceasta i-am facut o creatinina si o uree. Ureea a iesit 17 iar creatinina a iesit 0,64mg/dl.
Am cautat pe net si am vazut ca pana la 3 ani creatinina trebuie sa fie mai mica de 0,4mg/dl.
Am fost la dr la pediatrie si a spus ca nu are nimic si sa-i mai repetam analizele zilele astea.
Noi inca nu ne-am linistit complet.
Stiti ceva despre valorile normale la copii de un an?
E posibil sa fie analiza gresita?
Va rog un sfat!!!

Va multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
16-10-2013, 04:33 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 16-10-2013 04:34 PM de SoulHealer.)
RE: Valoare creatinina la copii !!!
Iti inteleg ingrijorarea de parinte dar trebui sa ai mai multa incredere intr-un medic care a consultat-o! Ca o valoare a unui parametru sanguin sa ingrijoreze, ar trebui sa depaseasca de 2-3 ori limitele de referinta si chiar si-atunci poate fi rezultatul unei infectii pasagere sau unui tratament medicamentos. Repetati analiza respectiva asa cum s-a recomandat.
Sanatate fetitei !
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: niksd
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)