Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usturime zona intima
19-11-2019, 10:29 PM
Usturime zona intima
Bună seara! De vreo lună mă confrunt cu o mâncărime la exteriorul vaginului. La început a început cu o ustărime de-a lungul labiilor pe interior, iar apoi s-a mutat către exterior însoțită de o mânăcarime greu de suportat, uscăciune și roșeață de parcă aș fi arsă. Dacă nu mă scărpinam, nu exista usturimea, dar persista mâncărimea. La început am dat vina pe dușurile fierbinti si gelurile parfumate, după m-am gandit ca ar putea fi vorba de candita dupa secretia abubdenta în afara perioadei fertile. Am început sa ocolesc sa ma scarpin desi era greu de suportat, sa fac duș fierbinte si am folosite creme hidratante, iar toate cele au încetat. De 4 zile mancarimea, usturimea, roseata si uscaciunea au aparut din nou. Un sfat ce ar putea fi? Mentionez ca nu am ajuns la ginecolog si este prima data cand ma confrunt cu o problema în zona intima
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
19-11-2019, 11:31 PM
RE: Usturime zona intima
Pentru un diagnostic corect trebuie sa mergi la doctor. Evita lenjeria strâmtă și sintetica, ia-ti un săpun cu ph neutru, bea multa apa, iaurt, evita dulciurile concentrate.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)