Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urinare cu sange !
14-01-2013, 07:38 PM
RE: Urinare cu sange !
Aceasta poveste a inceput cu putin inainte de venirea sarbatorilor.
M-au vazut mai multi medici.
Am fost internat la spitalul Parhon din Iasi.
Nu am nici o problema de sanatate si nu am luat medicamente,doar pastile de merisor.
Doctorul crede ca ar putea fi nefropatie glomerulara si a adus in vorba si despre punctie,dar acum sunt sub observatie si peste cateva zile o sa ma consult cu un Profesor.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
14-01-2013, 07:45 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 14-01-2013 08:02 PM de uliana.)
Ma bucur ca problema nu este foarte veche si in sfirsit, pomenesti macar o suspiciune de boala, formulata de un medic.
Asteptam cu nerabdare intilnirea cu prof'ul, sa ne tii la curent cu evolutia starii tale.
Bafta multaaaa ! happy
20-01-2013, 07:30 PM
(03-01-2013 11:01 PM)Silviu Skash a scris:  Buna ziua !
De la un timp dupa ce urinez,elimin putin sange si ustura uneori.
Am facut analize la urina,am fost la urologie la un consult dar doctorii nu au gasit nimic.
Mentionez ca nu am facut "computer tomograf" .

Help me ! sad

Buna
Ar trebui sa continui investigatiile si chiar sa ceri parerea si unui alt medic urolog.
Ti-l recomand pe dr.Bogdan Streza. Il poti gasi la CFR2, dar mai bine, ca sa eviti stresul poti merge la FamilyClinic din Pipera. Acum are si un pachet promotional, cu 300 roni beneficiezi de: consultatie urologie, ecografie renala si de prostata, examen de urina, dozare PSA din sange.
Daca vrei, te poti programa on line: http://www.familyclinic.ro/programari/ sau la urmatoarele nr de telefon:
0741 254 642 si 0374 200 300.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Stiu ce inseamna sa urinezi cu sange.
22-01-2013, 10:22 PM
Multumesc de sfat.
Oricum o sa schimb medicul.
Am luat pastile cu ulei de peste,somon si se pare ca s-a rarit aceasta problema mai exact doar de doua ori pe saptamanan mai are loc neplacutul eveniment.
Profesorul nu m-a incalzit cu nimic,m-a chemat peste 3 luni sa fac o citoscopie .
22-01-2013, 11:11 PM
Silviu, speram ca intrevederea cu prof'ul sa faca lumina in situatia ta. Daca te-a rechemat abia peste trei luni, iata ce-ti sugerez: da o cautare pe Google, inginer chimist Mircea Bocan, descoperitorul celebrei argile tibetane care se comercializeaza la magazinele naturiste si plafaruri sub denumirea de Algo Bocan.
Omul era graaav bolnav cu rinichii, in prag de dializa, si in disperare de cauza a inceput sa studieze si sa caute metode alternative de vindecare. Dupa analize de laborator minutioase s-a oprit la aceasta argila cu care s-a restabilit COMPLET !
Incearca sa iei legatura cu el, raspunde la telefoane, mail-uri, scrisori, trimite si argila la pachet, prin posta. Daca nu, macar citeste tu despre argila, n-are rost sa-ti reproduc eu.
Argila nu are efecte adverse, s-ar putea in schimb sa-ti faca bine si tie ! Pachetul de 2 kg (70 lei) iti ajunge pentru citeva luni !
Numai bine !
 Mulţumiri acordate de: Silviu Skash
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)