Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
URGENT!!
03-03-2014, 03:28 PM
URGENT!!
Buna ziua!Tatal meu,in varsta de 77 ani are urmatorul diagnostic:1-insuficienta cardiaca cr cls III NYHA;2-fibrilatie atriala cronica;3-boala aortica+insuficienta mitrala+insuficienta tricuspidianta;4-insuficienta respiratorie cronica!Am intrebat dr cardiolog care i a pus acest diagnostic,ce se mai poate face,si am primit un raspuns pe care nu l pot accepta:trecerea in partea cealalta!!!Asa ca.am reusit sa obtin un consult la spitalul Fundeni,apoi o scurta internare la dl dr Cosmin Calin,in speranta efectuarii unei coronarografii.Insa,l au trimis pe tata acasa,sa si remedieze unele probleme la plamani si dantura,si a fost reprogramat pentru coronarografie si ulterior operatie,pe data de 26 martie!V as fi profund recunoscatoare,daca mi ati spune ca exista o sansa si pentru tatal meu,si,ca sa nu plecam nepregatiti:CAT COSTA UN STENT,O VALVA?citind pe forum,am dedus ca ar trebui suportate de CAS,insa..cum bine zicea Admin-ul,traim in Ro si platim aigurare...!!VA ROG..ASTEPT UN RASPUNS!!nu suntem, din bucuresti,si nu ne putem permite sa plecam in necunostinta de cauza,,financiara''la operatie!!VA MULTUMESC ANTICIPAT!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
04-03-2014, 01:42 AM
RE: URGENT!!
O rugaminte: nu va mai denumiti mesajele cu titluri ca "Buna ziua", " O intrebare", "Ce o fi?", "Ajutor", "Urgent" ... Fiti mai precisi, pentru ca poate sunt si alti colegi interesati de acelasi subiect, dar daca singurul reper e un "Buna ziua" nu vor fi capabili sa il gaseasca.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
04-03-2014, 01:45 AM
Mai intai mergeti la control si vedeti ce abordare vi se propune. Apoi vedeti ce vi se ofera, adica in materie de stenturi sau valve mai au si spitalele cate ceva, mai ales institutul de la Fundeni. Si apoi, in functie de ce raspunsuri primiti, mai vorbim.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
 Mulţumiri acordate de: toma florentina
04-03-2014, 01:25 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 04-03-2014 10:57 PM de Arm-Med.)
Multumesc din suflet!!Si mi cer scuze ptr titlul mesajului!!!Am inteles ca intai trebuie efectuata coronarografia..sii...de rezultatul acestei proceduri,depinde operatia!!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)