Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuse caine
03-02-2019, 01:22 AM
Tuse caine
Buna ziua, azi dimineata cainele (10 luni) era ok.. apoi dintr-o data parca a inceput sa faca ca in videoul de aici: https://drive.google.com/open?id=18wY4YM...gBbw6yCH_a . Nu a putut nici sa latre. Nu am observat alte simptome. Am incercat sa verific daca are ceva in gat dar nu am vazut sa aiba. Cainele sta afara, insa are asternut din paie curat si uscat in cusca lui. In plus a rezistat cu brio la temperaturi de -10 grade, iar acum is +5 grade.
Precizez ca luni am sa sun medicul veterinar insa in weekend el nu raspunde si ma tem sa nu fie ceva grav sad

Multumesc.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-02-2019, 10:35 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-02-2019 10:50 AM de radu_34.)
RE: Tuse caine
un video mai exemplificativ: https://drive.google.com/open?id=1oaVTWq...jhlgLLNTeY
03-02-2019, 11:12 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-02-2019 11:16 PM de SoulHealer.)
E greu de spus ce poate fi. Poate fi o parvoviroza, o problema cardiaca. Trebuie sa il consute un veterinar.
04-02-2019, 12:35 AM
de parvo e vaccinat. am trimis video la un medic veterinar - mi-a spus ca pare a fi de la reflux gastric - i-am dat 2 dicarbocalme si acum e muult mai bine. o sa vad pe dimineata cum e si daca pot merg maine cu el la vet.
04-02-2019, 04:17 PM
Posibil sa fi fost asta! Nu am mai auzit asa ceva, dar probabil ca este un caine destul de in varsta, poate s-a ranit cu un os. Trebuie sa tina un pic de regim pana il vede veterinarul.
05-02-2019, 11:59 AM
Cum am zis initial, cainele are 10 luni. Am fost la veterinar si a zis ca are rosu in gat, raceala usoara. E mult mai bine acum. Ii dau un antiinflamator. Multumesc.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)