Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testul Torch
29-07-2017, 01:15 PM
Testul Torch
    Buna ziua, sunt insarcinata in luna 4 si mi am favut analizele pt CMV, doar ca nu reusesc deloc sa interpretez rezultatul trimis de la laborator si nu stiu daca sa am motive de ingrijorare sau nu. O sa atasez un fisier cu rezultatul la analize. La celalate am inteles cat de cat , dar la Cmv nu. Trebuie sa am motive de ingrijorare?! Va multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-07-2017, 03:10 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 29-07-2017 04:13 PM de ElenaM.)
RE: Testul Torch
Igm înseamnă infecție recentă iar tu ai un rezultat pozitiv si unul negativ, determinate prin aceeași metodă!? Ar trebui sa întrebi la laboratorul unde ai facut analizele sau direct pe ginecolog. Acest test trebuia făcut înainte de a rămâne însărcinată sau imediat după. Ai mai făcut vreun test inainte (în altă sarcina sau în primul trimestru) sau este primul?

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto cu probleme de B12 și extrasistole.
29-07-2017, 09:50 PM
L am facut acum o luna cand eram in primul trimestru. Este prima dara cand fac acest gen de analize. Sincer, nici nu stiam de existenta lor pana acum. Am programare la ginecolog peste o saptamana, dar am tot citit pe internet despre CMV si sunt cam speriata. De asta incercam sa mai cer opinii, poate intelge cineva rezultatul, ca eu m am chinuit si nu am inteles nimic; de ce o data e pozitiv si o data negativ Igm/ul
29-07-2017, 10:09 PM
Dacă l-ai făcut și în primul trimestru cat era igm atunci? De obicei când iese pozitiv se repetă testul prin alta metoda dar la tine e aceeași cu rezultat negativ... eu zic ca luni să mergi la laboratorul de analize sa te lămurească ei. Testul nu se repetă în totalitate ci doar acele analize care au ieșit rau.
 Mulţumiri acordate de: Andreeaea
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)