Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teste pentru infertilitate
14-07-2017, 04:46 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 14-07-2017 05:00 PM de Leila.)
Teste pentru infertilitate
Buna ziua , este pentru prima data cand scriu pe un forum o sit medicala. Am mers la medicul ginecolog pt un control, de cand am avut prima menstruatie am avut un ciclu "dereglat" Nu mi am facut griji pt ca in final se intampla, chiar daca intarzia undeva pana la ziua 36 .Asta s a intamplat in luna mai, mi a venit in ziua 36 .in luna iunie normal in ziua 28 si surpriza can trebuia sa fiu la ovulatie s-a intamplat sa mi vina din nou! Aceleasi simptome, aceeasi durata nimic diferit! Am mers la medic si la eco mi a vazut 8 foliculi ovarieni pe ovar stang si 5 pe cel drept! Raspuns: nu e nimic grav. Va dau sa faceti analizele x, y in ziua 2 si 21 de menstruatie ! E ceva grav, prezenta acestor foliculi?am tot citit pe internet si nu ma lamuresc! E cazul sa ma gandesc ca am o pb de infertilitate, avand in vedere ca testele sunt pt : dhea s, estradiol, LH etc?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
14-07-2017, 05:41 PM
RE: Teste pentru infertilitate
Numai medicul știe la ce s-a gândit cand ti-a dat să faci aceste analize. În plus el are mai multe informații decât noi (istoricul medical, de cat timp încercați, dacă partenerul a facut și el ceva teste)
Oricum, cu cat te stresezi mai mult gandindu-te mereu la asta, facand calcule si teste de ovulație, cu atât mai greu va fi. Luati-va o vacanță, relaxati-va, odihniți-va si uitați de toți si de toate si poate veți avea o surpriza party

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto cu probleme de B12 și extrasistole.
14-07-2017, 05:52 PM
RE: Teste pentru infertilitate
Multumesc pentru raspuns si sugestii!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)