Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tensiune Arteriala
19-04-2019, 09:48 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-04-2019 03:07 PM de SoulHealer.)
Tensiune Arteriala
sad buna seara ma confrunt si eu cu o problema o am pe mama 51 de ani care face tensiune doar seara cel mai rau a facut 21/13 80 am dat telefon la salvare i a scos tensiunea si i a dat medicamentatia, nebilet atacand si tertensif, in fiecare seara tot face tensiune 17/11 recent nu stiu ce sa mai fac la cardiolog a facut ekg+ ecocardiografie si a zis ca e complet normala i a scris pe foaie tulburare anxioasa ... ce e de facut peste o luna mai am programare si nu cred ca e de asteptat sad Ps; are si colicist ... fiere strangulata broken heart
ps va pot atasa si toate analizele de la inima si ecografia si analizele aferente
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
20-04-2019, 03:23 PM
RE: Tensiune Arteriala
Cauzele HTA sunt extrem de numeroase. Pentru a le descoperi e nevoie de multe anaize si investigatii. Poate fi o cauza renala, poate fi o carenta de vit. D, o cauza metabolica, dar si stresul, anxietatea. Nu ai oferit prea multe date, legate de greutate, inaltime, alte probleme medicale pe care le-a intampinat (diabet de ex.) . E nevoie de un consult endocrinologic amanuntit si analize in aceasta sfera. Si un consult ginecologic se impune, daca a intrat recent la menopauza.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)