Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tensiometru digital
01-11-2011, 11:43 AM
Tensiometru digital
As dori sa cumpar un tensiometru digital.Am vazut diverse modele in farmacii.
Ce model de tensiometru imi recomandati?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-11-2011, 12:58 PM
RE: Tensiometru digital
Ioana, eu am un tensiometru cu manshon pe brat, marca OMRON, si sint multumita de el. A fost cu mine la spital, cum s-ar spune l-am "confruntat" cu masuratorile profesioniste si a fost in mare regula. Este varianta de OMRON care a costat 320 RON la o farmacie din lantul HelpNet.
01-11-2011, 01:08 PM
Confirm ca OMRON sunt foarte bune. Acum 13 ani am lucrat pentru ei. Cred ca au pastrat calitatea, ca sunt japonezi, nu romani.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
01-11-2011, 02:27 PM
Dupa parerea mea cel mai bun tensiometru de pe piata este Tensoval duo control. Foloseste doua metode de masurare a tensiunii, cea oscilometrica si metoda Korotkoff si lucrul extrem de important, chiar in conditiile in care pacientul are diferite forme de aritmie cardiaca. E in jur de 300 de lei.
01-11-2011, 05:28 PM
Si OMRON-ul afiseaza aritmia pe ecran, chiar daca pacientul este asimptomatic. Asa am "prins-o" pe vecina mea cu repetate esv-uri care apoi, din pacate, chiar s-au confirmat la investigatiile pe care le-a facut in mare sila, doar ca sa scape de gura mea. Ba s-au mai descoperit si alte belele, iar acum ma "nesufereste" la greu, cu OMRON cu tot ! big grin
01-11-2011, 11:33 PM
O prietena mi-a recomandat tensiometrul pentru brat Healthy Line.Este usor de folosit si ofera rezultate rapide si precise.
Sunt foarte multumita de el.Il gasiti pe site-ul http://www.healthyline.ro .
03-11-2011, 10:53 AM
Buna ziua,
Va multumesc pentru informatii .Intre timp o farmacista mi-a recomandat un tensiometru digital de brat, Healthy Line, pe care l-am cumparat la un pret foarte bun.Dansa il foloseste de un an si este foarte multumita de el.
10-03-2015, 06:35 PM
Mi-a fost recomandat de către un prieten tensiometrul digital de braț complet automat BP 1300 Norditalia. Îl folosesc de aproximativ 7 luni, e precis și nu am întâmpinat nici o problemă.Eu l-am cumpărat la un preț mult mai mare decât cel de acum. Poate îți este de folos. Multă sănătate și o zi bună!
03-12-2015, 11:37 PM
(01-11-2011 11:43 AM)ioana pricop a scris:  As dori sa cumpar un tensiometru digital.Am vazut diverse modele in farmacii.
Ce model de tensiometru imi recomandati?

Eu iti recomand de la Medisana. Sunt fabricate in Germania si sunt foarte foarte bune! Daca ai bani mai multi de dat pe un tensiometru, ia-ti Medisana MTP - cel mai ieftin pe care l-am gasit eu costa 189 lei si il gasesti aici (Tensiometre24.com). E un tensiometru cu manseta pentru partea superioara a bratului, e mai bun mai ales daca o sa il foloseasca si un varstnic. Daca nu ai un buget atat de mare, iti recomand sa iti iei un tensiometru de incheietura tot de la Medisana - tot aici pe Tensiometre24.com este un Medisana HGH, costa 69 de lei acum este la oferta.. Sper sa iti fiu de folos.. happy big hug
08-08-2016, 03:52 PM
OMRON mi-am cumparat, anul trecut - este de brat. Sunt foarte multumit de el. Am gasit informatii pe net: http://abctop.ro/care-este-cel-mai-bun-t...din-piata/

Cele pentru incheietura mainii nu sunt la fel de precise.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)