Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 11 voturi - 3.27 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tahicardie vindecata
03-09-2019, 10:49 AM
RE: Tahicardie vindecata
Am pus pe câte canale aveau. Nu s-a supărat dr. V. winking Nu te crampona de asta, pune pe cât de multe canale au, eu așa am cerut. Nu mai știu, parcă 8? Mai nou, la Medlife (acum) au și pe 12 canale, din câte știu. Dar când am făcut eu ablația n-aveam Medlife în BR și nici abonamentul privat nu-l aveam. winking
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-09-2019, 11:58 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-09-2019 11:58 AM de dannadutu@yahoo.com.)
(03-09-2019 10:49 AM)ursamajor a scris:  Am pus pe câte canale aveau. Nu s-a supărat dr. V. winking Nu te crampona de asta, pune pe cât de multe canale au, eu așa am cerut. Nu mai știu, parcă 8? Mai nou, la Medlife (acum) au și pe 12 canale, din câte știu. Dar când am făcut eu ablația n-aveam Medlife în BR și nici abonamentul privat nu-l aveam. winking

Problema este ca mie nu mi a recomandat la externare sa pun holter, si i- am trimis un email imediat atunci si mi- a raspuns ca daca nu este specificat nu trebuie!
Totusi eu am citit ca pacientii cu ablatii de tpsv ( forma tahicardiei reintrante intranodale) au mers la consultul de 3 luni cu rezultatul unui holter!
In ce ar consta acest consult la 3 luni, doar sa discutam cateva minute?
03-09-2019, 02:54 PM
Îți evaluează starea după cele simțite în această perioadă și descrise de tine și, eventual, după rezultat holter, dacă-l ai. Poate să-ți facă și alte chestii (de ex. ecocardio), dacă consideră necesar și să justifice prețul consultației. big grin
14-05-2020, 11:47 PM
Bunâ seara!
Mâine se împlinesc cinci ani de cănd am avut o ablatie reușită! Trecuseră, deja, patru ani de la declanșarea simptomele.Am irosit acești ani, încercând o rezolvare la spitalul Fundeni, nu spun cine este medicul!
Anul 2015 a fost decisiv. În ziua de 23 ianuarie mergeam la Timișoara, unde aveam o programare la dr.Ivanica. Mi se făcea un control, plăteam o sumâ și mi se propunea efectuarea ablatiei la o clinică privată. Și mi se spunea și suma, una astronomică pentru mine!
În ziua de 4 februarie făceam o programare la dr. Mărășescu, la clinica Hiperdia.Eram primit de medic, care citea dosarul medical, își exprimă disprețul față de ceilalți doi medicul, ceea ce nu mi-a plăcut! Îmi propune efectuarea ablatie tot la o clinică privată, pentru o sumâ la fel ca la Timișoara!Aici am cunoscut o domnișoară doctor Nastase care, văzându- mă cam confuz, m-a liniștit în mare măsură.Pe 16 martie, cu sprijinul d-rei doctor, sunt trecut pe lista de așteptare la spitalul Floreasca. Pec13 mai, pe la or 9, sunt sunat de la Timisoara, de unde sunt anunțat că sunt programat pentru ablatie, la stat, pentru 18 mai.
La ora 12 sunt sunat de la Floreasca și mi se spune că sunt programat pentru ablatie pentru 15 mai.Aleg Floreasca, dimineața, la ora 8, sunt în fața salonului.Apare domnișoară doctor care mă prezintă domnului doctor Iorgulescu Corneliu.Acesta se uita prin dosar și dă dispoziții.La 10.45 mi se ia sânge, la ora 11 sunt dus pentru ablatie, la ora 13 se încheie, până la ora 19 cu piciorul întins.A doua zi, la ora 12, părăsesc spitalul.
Se zice că cel mai bun doctor este cel care te-a facut bine. Pentru mine, acesta este domnul doctor Iorgulescu Corneliu!
PS. Cam lungă această poveste dar am incercat sa va prezint experiență mea.
15-05-2020, 09:04 AM
Da, echipa de la Floreasca este una foarte buna. Radu Vatasescu, Iorgulescu Corneliu, Stefan Bogdan sunt medici cu o vasta experienta care au vindecat multi pacienti cu cele mai diverse aritmii. Si eu ma numar printre cei carora ablatia (de flutter atrial) le-a redat o viata normala. Va fi mereu o competitie intre mediul privat si cel de stat pana cand sumele alocate de casele de asigurari de sanatate nu vor fi mai consistente, pentru a permite accesul la aceste interventii mari consumatoare de resurse, a tuturor celor care nu isi permit costurile mari ale crioablatiilor, mapping-ului si ablatiilor de FiA si chiar si a ablatiilor de TPSV sau flutter considerate mai simple.
16-05-2020, 12:36 AM
Buna seara! As dori sa ma ajutati si pe mine cu un sfat , daca puteti. Spuneti-mi si mie unde as putea sa ma programez, la ce spital in Bucuresti, pentru un consult la un cabinet de cardiologie? Pentru consult in prima faza si apoi pentru investigatiile necesare stabilirii diagnosticului. La ce spital m-ar primi cu trimitere de la medicul de familie? As dori si mai repede. Se pare ca la Fundeni ( la CC Iliescu) nu am sanse anul asta, desi am fost programata pe 13 martie dar nu am putut merge din pricina restrictiilor impuse, nu din vina mea.. Va multumesc si astept sugestiile dumneavoastra.
16-05-2020, 08:54 AM
Greu de spus. Orice clinica privata face programari pentru consultatii cardio. Trebuie mentionat ca recomandarea de trimitere este de la medicul de familie. E de presupus, avand in vedere cate probleme medicale au fost amanate, ca programarea se va face prin august, septembrie! sad
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)