Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 11 voturi - 3.27 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tahicardie vindecata
31-03-2010, 10:03 AM
RE: Tahicardie vindecata
Multumesc armmdt pt raspuns. Aseara am fost panicat la vederea rezultatului. Am facut holter la o clinica privata,presupun singura posibilitate in judetul arad. O sa incerc la oradea. Da ramona,ciudat rezultat mai ales ca anul trecut am avut zero extrasistole. Si cu asa holter report nu ma duc la Timisoara. E plin de artefacte si corecturi cu pix pe grafice. Bataie de joc pt 100 ron. Sanatate.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
31-03-2010, 10:47 AM
Buna Roby. Eu inca n-am facut ablatia, dar holtere am facut multe si uite ce mi-a sugerat un doctor inspirat pentru verificarea oarecum a aparatului: sa ma comport cit mai normal cind am dracovenia pe mine si sa notez pe hirtie ora cind simt lucruri anormale si felul acestora, adica extrasistole, tahicardii, etc. Povestea a functionat, notitele mele au coincis cu mare exactitate cu cele indicate de aparat. Zic si eu, poate n-ar strica sa faci si tu la fel, daca te hotaresti sa repeti investigatia.Numai bine si tine-ne si pe noi "in curent" cu ce ti se mai intimpla! Bafta muuuulta!!
31-03-2010, 11:06 AM
(31-03-2010 09:16 AM)horga ramona a scris:  Eu mi-am pus ieri holter si am facut curatenie de Paste toata ziua sper sa nu fi iesit aiurea...
Daca holterul e bun si a fost pus corect nu ar trebui sa fie probleme cu inregistrarea. E chiar bine ca ai avut o activitate normala, ca multi isi pun holter si zac apoi toata ziua in pat. Holterul vrea sa surprinda activitatea cardiaca in timpul unei zile normale, in care avem activitati. Cand ai holter chiar nu trebuie sa te feresti de lucrurile care stii ca ti-ar putea declansa o criza, ba din contra.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
31-03-2010, 11:08 AM
(31-03-2010 10:03 AM)robykozak a scris:  Am facut holter la o clinica privata,presupun singura posibilitate in judetul Arad.
Nu prea cred, orice sectie de cardiologie dintr-un spital mai mare ar trebui sa aiba macar un holter. Nu cred ca acea clinica era singura din Arad care avea asa ceva. Ca Aradul nu e la tara. Ia incearca la Spitalul Judetean, sectia de Cardiologie, dr. Codin Olariu.

31-03-2010, 03:29 PM
Multumesc armmdt. Incerc la dr Codin. Din pacate am auzit ca se muta curand in Germania. Uliana, culmea,mi-am notat toata activitatea si nu am simtit ceva anormal. Rezultatul in schimb e dezastru. Ramona, la dr. Ivanica trebuie sa merg saptamana viitoare. La ablatie mi-a spus ca a reusit,a intrerupt calea lenta si totul e ok.
31-03-2010, 03:33 PM
Si eu am auzit ca dr. Olariu va pleca, dar pana pleaca poti sa incerci sa faci un holter la el. Sau chiar daca, o sa ramana cineva in locul lui.

31-03-2010, 06:49 PM
ARMMDT, fii amabil, ce inseamna artefacte/pomenite de Roby/ in materie de holter? Eu nu cunosc semnificatia acestui cuvint decit in arheologie, in sensul de marturii materiale descoperite intr-un sit arheologic.
31-03-2010, 07:03 PM
Adica zgomote aparute pe inregistrare sau semnale care nu au nici o semnificatie clinica, sunt generate de influente externe.

31-03-2010, 07:11 PM
Multumesc frumos.In alta ordine de idei, mai stii ceva de Liviu si apneea lui, ce eventual ni le poti spune si noua?
31-03-2010, 07:51 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 31-03-2010 07:51 PM de Arm-Med.)
Nu am mai primit nici o veste de la Liviu, eventual, daca intra pe forum, poate ne spune personal cum a evoluat.
Oricum, daca aflu ceva va spun.

Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)