Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sunt insarcinata daca mi-a venit ciclul menstrual?
01-01-2013, 07:08 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-01-2013 05:54 PM de SoulHealer.)
Sunt insarcinata daca mi-a venit ciclul menstrual?
Buna ziua!
Am o intrebare si as dori un raspuns daca se poate cat mai repede.
In urma cu doua luni mai exact pe 14 octombrie eu si prietenul meu neam jucat putin si el a ejaculat deasupra vaginului meu (fara a penetra inainte, mentionez ca sunt virgina). Pe data de 30 31 octombrie trebuia sa imi vina ciclul mentrual insa mia intarziat 5 zile(mentionez ca aveam ciclu regulat) si de aici am inceput sa ma ingrijorez si sa ma gandesc daca ar putea fi vorba de o sarcina.
Dupa doua saptamani adica in ziua in care trebuia sa imi vina am facut un test si a iesit negativ apoi dupa doua zile lam repetat si apoi dupa o saptamana si au iesit negativ ambele.
Apoi nefiid lamurita am zis sa merg sa fac un ecograf, asta sa intamplat la 5 saptamani dupa actul cu pricinahappy si doamna doctor mia zis ca nu vede nici o sarcina. Apoi nu stiu din ce cauza am mai facut un test si tot negativ, insa gandurile nu au disparut si am fost la alt medic si am facut un alt ecograf si mia zis ca nu e vorba de sarcina, si mia dat tratament pt ca am ovarul stang marit.
Dar acum mam speriat iarasi cand mia venit ciclul a treia oara, mia venit la data care trebuia insa a durat pana acum doar doua zile astazi fiind a 3 zi si nu vad semne ca ar mai fi cevasad.
Va rog din suflet imi puteti raspunde sunt foarte nelinistitasad
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-01-2013, 08:12 PM
RE: Sunt insarcinata daca mia venit ciclul menstrual?
Ai fost la doi doctori care ti-au spus ca nu vad nicio sarcina, ai facut si 3 teste de sarcina care au iesit negative si speri ca pe un forum vei gasi un alt raspuns ????! Ai auzit de prezervativ? Vezi ca jocurile astea sunt periculoase! happy
Ai tasta "-" defecta? N-ai folosit nicio cratima de separare in tot mesajul! Orice calculator are doua astfel de taste. happy
01-01-2013, 09:13 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 01-01-2013 11:12 PM de Arm-Med.)
Imi cer scuze pentru cratime dar nu am mai fost atenta si la ele, sunt prea speriatasad
Multumesc pentru raspunshappy
Alte pareri?big grin
01-01-2013, 10:36 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 01-01-2013 11:14 PM de Arm-Med.)
Vroiam sa vad daca ar mai exista vreun motiv de ingrijorarehappy
01-01-2013, 11:08 PM
Ce motiv sa mai fie?! Copiii sunt bucuria vietii! big grin
01-01-2013, 11:14 PM
Daca dupa 2 ecografii si 3 teste de sarcina negative tu tot iti mai pui intrebari ... Daca te linisteste cu ceva iti dau cuvantul meu de onoare ca nu esti insarcinata :-)

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
02-01-2013, 11:10 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 02-01-2013 01:39 PM de Arm-Med.)
Va multumesc frumos, sa stiti ca da mam mai linistithappy
22-01-2013, 06:52 PM
pai daca stii k esti virgina,cum poti sa fi insarcinata?himenul,este memgrana ce protezeaja uterul,ca nimic sa nu ajunga acolo....deci sub nici o forma nu poti fi insarcinata si virgina in acelasi timp!
22-01-2013, 07:31 PM
Mare greseala sa crezi asa ceva, Adeniny draga ! Exista himen si himen, de diverse forme si consistente, dar absolut toate au perforatii. Altfel cum ar fi posibila evacuarea menstrei, nu ti-ai pus intrebarea asta nicicind ?
Daca este foarte elastic, himenul poate ramine intact si dupa primele contacte sexuale, asa ca o sarcina cu "virginitatea" nu se exclud defel !!! happy
Am o mica rugaminte: pe acest forum noi nu agreem stilul chat - decit pe chat - , sintem adeptii convinsi si practicantii limbii romane nemacelarite. Multumesc de intelegere !
23-01-2013, 05:06 PM
Sa inteleg ca am gresit cu ortografia,scuze,nu a fost intentionat,din pura obisnuinta.Oricum multumesc de informatii,nu stiam toate amanuntele astea,dar un lucru stiu sigur,nu poti fi virgina si insarcinata.Doar nu or fispermatozoizi aia supermen sa intre ei singuri prin vagin si sa ajunga pana la ovul pentru al fecunda. Cel putin eu nu am mai auzit asa ceva!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)