Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sunt insarcinata?
07-09-2018, 02:18 AM
Sunt insarcinata?
Buna seara! Am si eu o mica mare problema! Mi a venit menstruatia pe data de 30 iunie pana pe 3 iulie, timp in care am inceput o folie de anticonceptionale pe care o foloseama la indemnul medicului ginecolog insa dupa cateva pastile imi tot venea sa vomit de la ele asa ca am renuntat. Pe data de 13 iulie pana pe 17 am avut iar menstruatie si de atunci pana acum nu am mai avut, am avut un singur contact sexul in luna iulie, protejat. Am facut 3 teste de sarcina la interval de timp diferit si toate au iesit negative. Prezervativul a fost si verificat si nu s-a rupt. Se poate totusi sa fiu insarcinata? Ma sperie foarte tare aceste 2 luni de cand nu mi a venit
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
07-09-2018, 11:03 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 07-09-2018 11:05 AM de ElenaM.)
RE: Sunt insarcinata?
Daca testul de sarcina negativ a fost facut la cel putin o luna de la ultima menstruatie (13 iul) inseamna ca nu esti insarcinata. Mergi la medic pentru un tratament care sa-ti regleze menstruatia.

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
07-09-2018, 11:08 AM
RE: Sunt insarcinata?
Multumesc frumos pentru timpul acordat si pentru raspuns! Luni am programare la doamna doctor pentru o ecografie transvaginala!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)