Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stari ciudate de ameteala
03-11-2018, 05:19 PM
Stari ciudate de ameteala
Buna ziua tuturor! Cam de 3 zile am o stare ciudata de ameteala, care se manifesta prin senzatia de miscare / clatinare doar cand stau jos pe scaun. Inrest o sesizez uneori foarte putin cand stau in picioare, tot asa senzatia ca se misca podeaua ca si cum as fi pe vapor. Am fost la medic si mi-a spus ca, cauza este o lipsa de calciu / fier si magneziu. Luni, voi merge insa si pentru niste analize de sange. Luna trecuta am avut niste simptome asemanatoare, numa' ca starea de ameteala era diferita, ca si cum as cadea pe o parte. Pe langa ea, mai aveam si senzatia de nod in gat / sufocare. Atunci am facut tratament cu glubifer si magnerot timp de 10 zile. Senzatiile au disparut, insa acum aceasta ameteala, care imi declanseaza si o stare de panica. Lipsa acestor lucruri, pot da ameteli in genul? Precizez ca am 20 de ani greutate normala (nu stiu exact cate kg). Nu fumez si nici nu beau alcool / cafea sau alte stimulante.

Va multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-11-2018, 06:58 PM
RE: Stari ciudate de ameteala
E nevoie sa mergi la consultatie la oftalmolog (daca ai cele mai mici probleme de acomodare vizuala de aproape sau la distanta) si la ORL-ist, pentru a depista un eventual sindrom vestibular. Sigur, un set complet de analize si o ionograma sunt necesare.
03-11-2018, 08:22 PM
RE: Stari ciudate de ameteala
Tulburari de acomodare nu am, toate starile au inceput odata cu aceste lipsuri din corp. Nu este prima oara, insa eu de fel ma sperii destul de tare la simptome de genu. Multumesc mult pentru raspuns.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)