Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 1 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare de rau de la metformin
28-03-2019, 07:21 PM
RE: Stare de rau de la metformin
Bună seara. Mi-am făcut cont pe acest forum special pentru a vă împărtăși această informație: ieri am primit pe Facebook o postare mai mult sub formă de glumă legată de faptul că noii (mulți) îmbogățiți din Silicon Valley au început să folosească de ani buni Metformin pentru a-și prelungi viața, cu până la 10 ani, evident fără să fie bolnavi de diabet tip 2. Metformin-ul cică ar lupta și împotriva unor tipuri comune de cancer. În articolele din limba engleză nu se spunea nimic legat de slăbire, ci totul era legat de menținerea sănătății, deci prelungirea duratei de viață. Tot ieri am găsit prezenta postare. Azi după-amiază am făcut imprudența să vreau să știu cine este doamna dirijor și compozitor. Tot azi am aflat că după această postarea, utilizatoarea ilegală de Metformin (am verificat, medicamentul se eliberează numai cu rețetă) a mai trăit doar 11 zile, tipa decedând pe 1 august 2017.
Azi, unul dintre colegii mei mi-a confirmat că recent, în USA, Metformin a fost confirmat oficial ca medicament anti-aging. Nu sunt de-acord cu practica automedicației și îmi pare extrem de rău când mai tot tipul victime suntem noi înșine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)