Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soc septic
29-10-2019, 12:47 PM
Soc septic
Mama mea s-a prezentat la urgenta cu dureri de abdomen, spate, varsaturi, febra 41 si frisoane si stari de lesin. Diagnostic infectie urinara cu klebsiela ce a dus-o in soc septic si coma indusa cu hipooxigenare si hipotensiune la orice mic efort . Dupa trezirea din coma infectia s-a remis dar a cazut in cateva zile in stop cardiorespirator datorita epuizarii. Acum are 2 saptamani de stare semicomatoasa cu tomograf fara probl neurologice sau pulmonare. Cui sa ma adresez? Ce este de facut? Mama este in spital din 25 septembrie deci de peste o luna la pat mai mult inconstienta. Caut un doctor bun intr-un centru universitar pt a lamuri ce i se intampla mamei si a o salva. Aici la Hd nu ii gasesc nimic care sa ii explice starea. Multumesc.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-10-2019, 08:52 PM
RE: Soc septic
Ar trebui sa soliciti ferm o reevaluare rapida a starii ei si un transfer folosind resursele SMURD, intr-un centru universitar, Timisoara, Cluj sau Bucuresti.
30-10-2019, 10:53 AM
Cei de aici spun sa imi gasesc medicul intai in centrul respectiv si apoi vor lua legatura intre ei pt a o putea transfera
30-10-2019, 01:55 PM
Asa ceva nu am mai auzit! Pai trebuie un diagostic in primul rand si precizarea specialitatii catre care sa se faca demersurile!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)