Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sfaturi importante
21-01-2019, 10:52 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 21-01-2019 12:22 PM de SoulHealer.)
Sfaturi importante
Buna dimineata . Ma numesc George Neacsu , am 57 de ani si sant din Bucuresti . Ma adresez la Dvs pentru a-mi oferi un SFAT sau o PARERE importanta . In urma cu circa 4 ani am fost depistat cu Carcinom Scuamos parotid stang [ am avut langa urechea stanga o umflatura cat o portocala ] . am urmat 24 de sedinte de Radio si 12 sedinte de Chimio la Clinica Neolife . In urma cu circa 3 luni in acelasi loc mi-a aparut o tumoare urata , care vad ca incepe sa creasca , supureaza un lichid urat mirositor si este FOARTE vascularizata , daca ma spal pe fata si ating doar un pic incepe sa sangereze !!! CE POT FACE SAU CE SFAT IMI PUTE-TI DA , VA ROG ???? Radio nu mai pot face iar de operat nici vorba ca este o zona foarte vascularizata !! Ce ma sfatuiti , VA ROG ???? Cu stima .
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
21-01-2019, 12:21 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 21-01-2019 12:22 PM de SoulHealer.)
RE: Sfaturi importante
Sa luati legatura cu un chirurg ORL pentru a va sfatui ce trebuie facut. Rezectia chirurgicala ar fi trebuit sa preceada sedintele de radioterapie. Trebuie stadializat gradul afectarii locoregionale si in functie de rezultat decis tratamentul.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)