Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sex neprotejat
23-04-2018, 02:13 PM
Exclamation Sex neprotejat
Bună ziua,

Sâmbãtã am avut relatii cu sotul meu..4 neprotejate..( ejaculand in interior winking )...
Mentionez ca imi monitorizez perioada, ovulatia... Si pe 22 se presupune ca ar fi trebuit sa am ovulația...
Am luat prima pilula de postinor , si pe cea de a doua la intervalul de fix 12 ore....sangerari nu am avut si nici un alt efect advers...
Exista totusi risc de sarcină??
Multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
24-04-2018, 09:43 AM
RE: Sex neprotejat
Daca ne gandim ca nici o metoda contraceptiva nu e sigura 100% atunci exista riscul unei sarcini

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
24-04-2018, 02:35 PM
(24-04-2018 09:43 AM)ElenaM a scris:  Daca ne gandim ca nici o metoda contraceptiva nu e sigura 100% atunci exista riscul unei sarcini

Nu m ai ajutat cu nimic...mi ai adus la cunostinta ceea ce deja stiam...aveam nevoir de un raspuns concret...avand in vedere ca am detalii clare batting eyelashes
24-04-2018, 03:31 PM
Si cum ai fi dorit sa te ajute raspunsul, Roxana? Ti-a raspuns foarte clar, ca da, exista risul unei sarcini daca nu folosesti mijloace contraceptive. Ce ai fi vrut sa stii in plus? Cat este acest risc in procente? Uite iti spun eu: intre 0 si 100%! M-a amuzat chestia cu detaliile clare! happy
24-04-2018, 03:51 PM
(24-04-2018 03:31 PM)SoulHealer a scris:  Si cum ai fi dorit sa te ajute raspunsul, Roxana? Ti-a raspuns foarte clar, ca da, exista risul unei sarcini daca nu folosesti mijloace contraceptive. Ce ai fi vrut sa stii in plus? Cat este acest risc in procente? Uite iti spun eu: intre 0 si 100%! M-a amuzat chestia cu detaliile clare! happy

Asa tare?... Ce dragut
A fost un 'accident'... Si da...ai necunoscute, rezolva ecuatia- ceva gen
24-04-2018, 05:22 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 24-04-2018 05:23 PM de SoulHealer.)
Stii ce-mi plac mie domnitele care dupa ce fac sex neprotejat sunt disperate si ingrijorate ca ar fi putut ramane insarcinate?! Intrebarea frecventa este "Care sunt sansele sa fi ramas insarcinata? Cam cat la suta?" happy Ne amuzam, dar sa stii ca e ingrijorator procentul celor care au cunostinte precare legate de sexualitate. Aici nu merge ca la algebra, ai doua ecuatii, doua necunoscute, le rezolvi si ai solutia. Sunt zeci de factori care concura pentru ca o femeie sa ramana insarcinata. Un act sexual, fie el si repetat de 4 ori, nu este edificator pentru a trage o concluzie clara in raport cu circumstantele in care a avut loc.
Hai sa ne intelegem. Ai un sot dragut, capabil, dar te temi sa nu ramai insarcinata, pentru ca nu e momentul? Pai atunci foloseste metode contraceptive! Altfel vei fi mereu asaltata de temeri si ne vei contraria si pe noi, niste bieti moderatori altruisti care vrem sa te ajutam! happy
 Mulţumiri acordate de: Roxi Roxana
25-04-2018, 01:33 AM
(24-04-2018 05:22 PM)SoulHealer a scris:  Stii ce-mi plac mie domnitele care dupa ce fac sex neprotejat sunt disperate si ingrijorate ca ar fi putut ramane insarcinate?! Intrebarea frecventa este "Care sunt sansele sa fi ramas insarcinata? Cam cat la suta?" happy Ne amuzam, dar sa stii ca e ingrijorator procentul celor care au cunostinte precare legate de sexualitate. Aici nu merge ca la algebra, ai doua ecuatii, doua necunoscute, le rezolvi si ai solutia. Sunt zeci de factori care concura pentru ca o femeie sa ramana insarcinata. Un act sexual, fie el si repetat de 4 ori, nu este edificator pentru a trage o concluzie clara in raport cu circumstantele in care a avut loc.
Hai sa ne intelegem. Ai un sot dragut, capabil, dar te temi sa nu ramai insarcinata, pentru ca nu e momentul? Pai atunci foloseste metode contraceptive! Altfel vei fi mereu asaltata de temeri si ne vei contraria si pe noi, niste bieti moderatori altruisti care vrem sa te ajutam! happy

Apreciez... Un raspuns inteligent!
Tocmai de aceea este un forum..sa gasim raspunsuri..etc...
Am adresat o intrebare strict pe subiect, teoria difera de practica...carente in ceea ce priveste sexualitatea nu detin, teoria uneori da gres... Oricine trece prin experiente si isi exprima opinia din propria experienta .
Nu am cerut opinie clara, ci doar probabilitati ...
Multumesc!
25-04-2018, 10:17 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 25-04-2018 10:20 AM de andremi.)
Se spune ca rata de esec a pilulei este de 0,5 - 2% dar probabil stii asta. Ceea ce poate nu stii este ca pilula aduce modificari la nivelul mucoasei uterine facand imposibila (sau aproape imposibila) fixarea oului fecundat in uter deci e mai mult o metoda abortiva decat contraceptiva. De aceea eu cred ca eficacitate ei e mult mai scazuta decat se spune. Si bineinteles mult mai toxica...
25-04-2018, 10:35 AM
(25-04-2018 10:17 AM)ElenaM a scris:  Se spune ca rata de esec a pilulei este de 0,5 - 2% dar probabil stii asta. Ceea ce poate nu stii este ca pilula aduce modificari la nivelul mucoasei uterine facand imposibila (sau aproape imposibila) fixarea oului fecundat in uter deci e mai mult o metoda abortiva decat contraceptiva. De aceea eu cred ca eficacitate ei e mult mai scazuta decat se spune. Si bineinteles mult mai toxica...

Multumesc ...un alt raspuns inteligent pe care il asteptam.
O zi frumoasa sa aveti!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)