Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Senzatie constrictie la nivelul gatului, anxietate?
22-10-2019, 11:08 AM
Senzatie constrictie la nivelul gatului, anxietate?
Buna. Problemele mele au inceput acum 6 luni cand din senin am simtit o amorteala la antebratul mainii drepte pe care nu am bagat-o in seama insa a doua zi a aparut si la degete si la mana cealalta. Apoi o senzatie permanenta de constrictie la gat si chiar amorteala la limba si gust iute. Cu teama de scleroza multipla am facut Rmn cerebral si cervical care a iesit ok. Eco si sange pt tiroida ok. Mineralele ok.
Pt ca la simptome s-au adaugat amorteli pe picior,dureri musculare si furnicaturi in talpi am facut electromiografie cu rezultat tot ok.
Sunt acestea simptome fizice ale anxietatii? S-a mai confruntat cineva cu asta ? Dupa 6 luni senzatiile au tot disparut si revenit insa cea de constrictie la nivelul gatului (aproape ca mi se infunda urechile in acel moment), o am de mai multe ori pe zi, zilnic.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
22-10-2019, 02:00 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 22-10-2019 02:03 PM de SoulHealer.)
RE: Senzatie constrictie la nivelul gatului, anxietate?
Discuta cu un endocrinolog si pentru alte analize cum ar fi 25 OH vit. D, vitaminele B1,B6,B12. Daca te stii anxioasa, discuta cu un psihoterapeut sau chiar psihiatru.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)