Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Secretie
20-06-2018, 06:30 PM
Secretie
Buna ziua.
Am o nelămurire. Cam de aprox o luna am fost la gine pt un control. Nimic suspect iar testul Papanicolau a ieșit foarte bine. Acum 2 zile fiind în perioada fertila am avut scurgeri normale însă am observat o data pe hârtie o urmă de secreție cu tenta verzuie foarte slabă cantitativ ( gen lipici). Când am contact sexual câteodată mi se întâmplă să elimin o secreție alba nu doar transparenta. Nu prezint niciun simptom. Nu simt un miros anormal sau o consistență anormala. Exista vreun motiv de îngrijorare? Nu am schimbat partenerul și nu am facut nimic neobișnuit.
Mulțumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
20-06-2018, 09:57 PM
RE: Secretie
Ai luat antibiotice de curand?
20-06-2018, 10:08 PM
Nu am luat antibiotice. Am luat o capsula vaginală pt flora( mastrelle flora plus). Am avut de ceva timp ( 1 luna-2) candida și doctorita mi-a zis sa mai iau preventiv din când în când. Cea de dinainte am luat-o acum 2 săptămâni după menstruație. Nu am observat până acum sa fii avut secreție de genul de la ele.
20-06-2018, 10:15 PM
Intreb pentru ca de obicei antibioticele provoaca candidoze . Poate ai racit ? Ori ai putea sa incerci sa repeti papanicolau .
20-06-2018, 10:23 PM
Papanicolau l-am făcut după ce m-am tratat de candida și a ieșit negativ. Nu cred că am răcit ( am avut destule infecții urinare in trecut și le depistez imediat). Chiar nu știu de ce am avut. Nu găsesc pe internet decât infecții ce sunt însoțite de o mulțime de alte simptome respectiv secreții abundente nicidecum cum am avut eu. Nu am găsit secreția asta pe chilot. Pur și simplu după ce m-am șters m-am uitat pe hârtie că asa mi-am făcut un obicei fara să vreau...sa.imi verific câteodată secreția.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)