Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarcina 37 de săptămâni
12-06-2018, 06:05 PM
Sarcina 37 de săptămâni
Buna ziua. Sunt însărcinată în 36 de sapt și 6 zile. La ultima ecografie reiese cum că bebe este dezvoltat de 38 de sapt și 2 zile, specificație ca circumferința capului este de dimensiunile unui bebe de 40 de sapt și 2 zile. Ar trebui sa mă îngrijorez? Mulțumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-06-2018, 08:15 PM
RE: Sarcina 37 de săptămâni
Nu e o problema daca si la ecografia precedenta capul era mai mare. Mai e posibil ca doctorul sa fi gresit masuratoarea. Alta explicatie ar putea fi ca seamana cu unul dintre voi, parinti sau bunici.

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
12-06-2018, 08:17 PM
(12-06-2018 08:15 PM)ElenaM a scris:  Nu e o problema daca si la ecografia precedenta capul era mai mare. Mai e posibil ca doctorul sa fi gresit masuratoarea. Alta explicatie ar putea fi ca seamana cu unul dintre voi, parinti sau bunici.

Și la ecografia făcută în luna mai era la fel mai măricel. Doamna doctor a zis sa nu mă îngrijorez dar noi femeile, mamele...suntem panicoase.
13-06-2018, 03:39 PM
Poate sa fie mult mai dezvoltat decat un copil "normal"

Imi aduc aminte eu cand am nascut pe fiica mea era cel mai mare copil nascut in ziua aceea . Cand m-am dus sa o vad era in acelasi patut cu un baietel . Baietelul avea un capusor mic mic de ziceai ca i-au inghesuit ochii nasul si gura , iar animala mea era ditai monstrul pe langa el .
Nu ai de ce sa te sperii. Nastere usoara happy
13-06-2018, 03:40 PM
(13-06-2018 03:39 PM)Deewana a scris:  Poate sa fie mult mai dezvoltat decat un copil "normal"

Imi aduc aminte eu cand am nascut pe fiica mea era cel mai mare copil nascut in ziua aceea . Cand m-am dus sa o vad era in acelasi patut cu un baietel . Baietelul avea un capusor mic mic de ziceai ca i-au inghesuit ochii nasul si gura , iar animala mea era ditai monstrul pe langa el .
Nu ai de ce sa te sperii. Nastere usoara happy

Mulțumesc frumos. Sa îți traiasca prințesa!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)