Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarcina 16 sapt stari de rau
27-08-2017, 07:37 PM
Sarcina 16 sapt stari de rau
Buna ziua. Sunt insarcinata in 16sapt. De cateva zile am niste dureri insuportabile de cap, ameteli, stari de voma si de lesin si imi piuie urechile. Cum iau o lingurita de zahar imi revin. Imi puteti spune daca poate fi vorba de o tensiune mica/mare, hipoglicemie sau o calcemie mica? Totul a inceput dintr.o seara cand am avuts si niste dureri mai puternice de burta pt prima data de cand sunt insarcinata.Precizez ca Acum 2 sapt am fost la control si totul era in regula.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
28-08-2017, 12:04 AM
RE: Sarcina 16 sapt stari de rau
Pentru orice simptome alarmante poți merge la urgente, le spui că ești însărcinată iar ei te trimit la ginecologie unde te vede medicul de gardă. Poți face asta chiar dacă în aceeași zi ai fost la control si totul era bine. Ar trebui să ai numărul de telefon al ginecologului care îți urmărește sarcina că să-l poți suna în caz de urgență, iar la medicul de familie trebuie sa mergi in fiecare luna pentru controlul tensiunii, greutății și alte măsurători.
Între timp încearcă să mănânci mai des, măcar de 5 ori pe zi si sa te hidratezi.

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: Ruxandra2017
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)