Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarcina
14-03-2019, 09:45 PM
Sarcina
Buna ziua, 
Azi am aflat ca sunt insarcinata, ceea ce m-a bucurat enorm de mult, dar dezamagirea a venit de la medicul curant al sotului care spune ca nu pot pastra sarcina, el avand o boala autoimuna si anume o rectocolita ulcero hemoragica, face tratament cu humina injectabil si medrol, si exosta riscul de a face copii cu malformatii. Va rog daca se poate sa ma sprijiniti cu informatii desprea aceasta situatie, am 40 ani si e primul copil, nu vreau sa fac a
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-03-2019, 12:36 AM
RE: Sarcina
Foarte urat din partea dansului. Chiar daca ai fi facut tu acest tratament nu putea spune asa ceva. De ce nu l-a atentionat de la inceput? Si cum de a aflat despre sarcina atat de repede? Vorbiti si cu ginecologul.
15-03-2019, 06:11 PM
RE: Sarcina
Doamne fereste!! Nici sa nu te aud ca vei face avort. Indiferent de boala parintilor, copiii au un risc de a face sau nu malformatii, ce ar fi acum sa avortam toti bebelusii pentru a nu se mai naste nimeni si automat, niciunul bolnav?? Sotul tau are aceasta boala fara ca parintii lui sa fi avut. Multe, f multe boli apar din cauza alimentatiei, factorilor de mediu sau sporadic, factorul genetic nu conteaza chiar asa de mult pe cat cred unii.
RCUH nu duce la nasterea unor copii cu malformatii.
Pe langa asta, Dumnezeu e cel care decide si crede-ma, cunosc copii conceputi in timp ce tatal primea chimioterapie si aveau contraindicatie de concepere sau din mame care au consumat medicamente psihiatrice si s-au nascut sanatosi. Prietenul meu este un exemplu si este perfect sanatos.
Medicul ala stie ca in juramantul de absolvire a jurat pe onoarea lui ca va proteja viata? Cum sa indemne la a opri viata cuiva care nu are inca puterea de a se apara sau de a-si decide propria viata, in mod constient pe un criteriu de probabilitate? Daca am merge toti pe acelasi principiu ne-am sinucide ca de, POATE in viitor ne vom imbolnavi si in acest fel prevenim...

Draga mea, nu fa o greseala pe care o vei regreta enorm TOATA viata ta si care te va baga intr-o depresie de nu te va scoate nici un psihiatru. Lasa-ti bebelusul sa creasca, sa se nasca si duceti o viata normala.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)