Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sangerare in urina + urina in vagin dupa Cezariana
12-02-2021, 11:10 AM
RE: Sangerare in urina + urina in vagin dupa Cezariana
Daca tot ai adus vorba de lactație să știți că producția de lapte e direct proporțională cu cererea. Daca într-o zi mamei i se pare că nu are destul lapte și ii da copilului lapte praf automat a doua zi va produce mai puțin lapte și tot asa. După foarte puțin timp bebe se obișnuiește cu biberonul și apoi refuza sânul. Din păcate multe mămici fac greșeala asta...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
14-02-2021, 01:09 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 14-02-2021 01:15 AM de marele_pitik.)
Salutare tuturor!
Nu am mai apucat sa va scriu ieri, ca am avut iarasi o zi nebuna...

Ca si update:
De dimineata s'a trezit si a mers la baie, surpriza, toaleta colorata in rosu... a sunat medicul si ia zis, si a ramas sa ii dea update la fiecare urinare...spre seara, sa mai limpezit.
Azi de dimineata la fel, prina urina rosie, urmata de altele mai limpezi....
A discutat din nou cu medicul, si cumva cumva, medicul incepe sa recunoasca o oarecare "greseala", dar tot incearca cumva sa dea vina pe "materialu clientului"

Nu stiu dc mesajul anterior era mult mai mare...cand dau previzualizare e ok, dar apoi imi taie din el
14-02-2021, 02:53 PM
La o greseala m-am gandit si eu dupa cum reiese din primul raspuns pe care ti l-am dat dar eu sunt mai pesimista... Primul gand a fost ca au taiat mai mult decat trebuia (mai sunt si sincera happy)
Mergeti inapoi la spital. Are nevoie de internare si investigatii! Macar cu foaie de zi
17-02-2021, 10:55 AM
Cum se mai simte soția? In timpul operației i-a atras atenția vreo discuție între cei 2 medici?
La București ați mai fost?
17-02-2021, 10:18 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-02-2021 10:26 PM de marele_pitik.)
Buna Seara tuturor,
Am fost la Un urolog trimis de Dn Doctor ginecolog care a operato, insa nu ne'a spus mare lucru, a invocat urmatoarea chestie "este prea devreme sa ne pronuntam", sa mai astepte 1 saptamana doua sa vada evolutia, si miercuri ar trebuii sa ne intoarcem la control la acelas medic.
Ideea este ca nu mai avem incredere nici in Ginevolog nici in urologul recomandat de ginecolog.
Maine la 11 Avem programare la unul dintre cei mai buni Urologi din Craiova (asa ne'a fost recomandat de o cunostinta de familie) sa cerem si o a doua parere.
Ca si simptomatologie, are in continuare sange in urina, insa este o chestie intermitenta...i sa pus sonda de 2 zile si o jeneaza foarte tare, de ce... nu stim, prima data nu a fost asa...
Alte simtome nu sunt pe parte urologica/ginecologica.

Am fost si la bucuresti la Neuro, si nu am reusit sa facem RMN-ul, insa ne'am mai linistit un pic. I SA Facut un dopler la clinica, iar medicul a zis ca este in proportie dr 90% din cauza anesteziei, insa a pastrat acei 10% pt RMN. Asadar are programare la RMN Luni. Sper sa fie bine.

Atasez si poze cu ultimul Ecograf, la Dn doctor trimis de Ginecolog.

Sanatate!

Colac peste pupaza, Noi locuim intr'un orasel mic in Oltenia, la Nea Marin Miliardarul acasa, la Bailesti, si cum toata lumea se cunoaste cu toata lumea, am aflat azi, ca in urma cu cativa ani, DNul doctor a mai avut o pacienta fix cu aceiasi simptomatologie, careia i'a cusut din greseala Vezica de Uter, insa sa soldat in final cu o fistula, si femeii respective ii curgea menstruatia in Vezica

Referitor la atentia in timpul Operatiei, DN doctor a zis ca a fist o sectiune subtire a uterului, si totodata, a recomandat legarea trompelor, ceea ce a si facut in final... in rest nimic...

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)