Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sangerare amestecata cu fecale.
19-09-2019, 05:45 PM
RE: Sangerare amestecata cu fecale.
Revin cu un update legat de problema mea. Luni am avut programare pentru colonoscopie. Dupa pregatirea din ziua anterioara care a fost destul de aiurea, m-am trezit ca medicul a refuzat sa-mi faca colonoscopia deoarece am cerut sa nu se foloseasca sedare si s-o faca asa.
Saptamana trecuta, vineri mai exact am facut si analiza calrpotectinei. Astazi am primit pe mail si rezultatele. Nu inteleg totusi prea bine rezultatele. Mai exact rezultatul meu a iesit 128 ug/g intervalul de referinta fiind Negativ <50 ug/g, Echivoc 50-200 ug/g, iar pozitiv >200 ug/g Se pare ca ma incadrez in echivoc. Ce inseamna mai exact acest echivoc in privinta rezultatului ? Pe site-ul Spitalului militar Dr. Carol Davila bucuresti am gasit un tabel de referinta pentru diferite afectiuni. Se specifica ca o valoare intre 50 - 150 indica o inflamatie usoara a tractului gastrointestinal. >150 indica o inflamatie semnificativa ( polipi, cancer colorectal ) >250 inflamatii serioase ale intestinelor. rezultatul meu de 128 ug/g ar trebui sa ma ingrijoreze, fiind totusi peste limita negativa de 50 ?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
20-09-2019, 11:33 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-09-2019 11:34 AM de SoulHealer.)
E clar ca o problema exista. Trebuia sa faci colonoscopia cu sedare, asa cum ti-a recomandat doctorul! Iti place sa tragi de timp si gasesti tot felul de pretexte in loc sa mergi spre cauza pe calea dreapta!
20-09-2019, 07:44 PM
Inseamna ca se interpreteaza in context clinic si ca e nevoie de investigatii suplimentare, asa ca nu scapi de colonoscopie. Ai grija la alimentatie in perioada asta
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)