Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sa fie oare SM?
15-05-2018, 04:22 AM
Sa fie oare SM?
Buna seara, am 24 ani va scriu și eu legat cu o problema ce o am de ceva timp episoade de pierdere a vederii parțial urmate de slăbiciune pe partea dreapta ( parestezii, furnicături arsuri înțepături nici nu mai știu cum să le descriu) . Acestea le resimt în vârful degetelor de la mana,, la piciorul drept este o senzație de ac în fesa și resimt durere pe tot piciorul, câteodată și înțepături dureri in spate tot pe partea dreapta, chiar și limba simt că mă înțeapă câteodată. Am 2 RMN făcute în decurs de un an din care nu a s-au evidențiat probleme. Nici nu știu următoarea vizită sa o fac la psihiatrie sau tot neurologie.. precizez că simptomele se agravează când sunt stresat mai ales că sunt în sesiune parcă mă simt din ce in ce mai rău. Acum 2seri am avut și o durere puternica de cap urmată de o amețeală generală.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-05-2018, 03:22 PM
RE: Sa fie oare SM?
Dar analize, ai facut? Ai fost la oftalmologie? Ce alte investigatii ai mai facut?
15-05-2018, 06:53 PM
(15-05-2018 03:22 PM)SoulHealer a scris:  Dar analize, ai facut? Ai fost la oftalmologie? Ce alte investigatii ai mai facut?

Analize sânge OK oftalmologie nimic în neregulă ( fund de ochi tensiune oculară camp vizual)+ cele doua RMN unul anul trecut în august + unul în ianuarie anul asta
15-05-2018, 07:17 PM
Problemele cu care te confrunti sunt de resortul neurologiei. Cu ceva timp in urma ai facut un RMN care a depistat o polidiscopatie cervicala. Discuta si cu alt neurolog pe baza investigatiilor facute. Iti va spune ce trebuie sa faci in continuare, va recomanda probabil si alte analize
specifice problemelor tale cum ar fi de ex. nivelul vit. B12, vit. D.
15-05-2018, 07:57 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-05-2018 08:01 PM de SoulHealer.)
Va mulțumesc pentru răspuns, după ce o sa termin cu examenele o sa merg sa fac mai multe investigații și o să consult și alt medic sper ca stările sa nu se agraveze . O zi buna și multă sănătate!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)