Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruperea himenului
04-02-2019, 03:43 AM
Ruperea himenului
Bună seara. Aș avea nevoie de un sfat din partea cuiva care a trecut prin chestia asta sau are cunoștințe în acest domeniu. Nu am avut încă primul contact sexual (penetrare în adevăratul sens al cuvântului), însă prietenul meu mi-a introdus un deget in vagin. Nu sunt sigură dacă atunci m-a dezvirginat cu totul, deși m-a durut, dar nu a curs sânge. Se poate ca și himenul să nu se fi rupt? Deoarece m-am masturbat, dar se simte ca și cum ar mai fi rămas o membrană, un țesut pe mijloc, nu știu cum să explic. Se poate să am himenul septat? Se va rupe la primul act sexual? Sau este nevoie de operație? Îmi e destul de frică.. Necesită controlul unui ginecolog? Mulțumesc. [/i][/font]
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
04-02-2019, 11:44 AM
RE: Ruperea himenului
Probabil ca se va rupe la primul contact sexual. O vizita la ginecolog (daca nu ai fost niciodata) te poate linisti din mai multe puncte de vedere cu conditia sa nu o faci in spital.

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
 Mulţumiri acordate de: Loredana364
04-02-2019, 12:31 PM
(04-02-2019 11:44 AM)ElenaM a scris:  Probabil ca se va rupe la primul contact sexual. O vizita la ginecolog (daca nu ai fost niciodata) te poate linisti din mai multe puncte de vedere cu conditia sa nu o faci in spital.
Adică la spital?
04-02-2019, 03:46 PM
E bine ca prima intalnire cu ginecologul sa aiba loc intr-un cabinet privat pentru ca acolo medicul este mai simpatic, are mai mult timp, e mai curat si e platit mai bine. Deci alege un ginecolog care profeseaza si in spital, de preferat pana in 40 de ani si mergi la ea la privat. Daca vei merge la spital din prima si esti o fire mai sensibila sau pudica e posibil sa nu te mai intorci niciodata acolo...
04-02-2019, 03:48 PM
(04-02-2019 03:46 PM)ElenaM a scris:  E bine ca prima intalnire cu ginecologul sa aiba loc intr-un cabinet privat pentru ca acolo medicul este mai simpatic, are mai mult timp, e mai curat si e platit mai bine. Deci alege un ginecolog care profeseaza si in spital, de preferat pana in 40 de ani si mergi la ea la privat. Daca vei merge la spital din prima si esti o fire mai sensibila sau pudica e posibil sa nu te mai intorci niciodata acolo...

Am înțeles. Mulțumesc mult!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)