Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remedii naturale pentru insomnie
27-05-2015, 04:33 PM
Remedii naturale pentru insomnie
Un remediu natural pentru insomnie, compus din plante medicinale sunt capsulele Noapte buna.Acest produs se poate utiliza concomitent cu alte medicamente.
Se poate administra in cure de 2-3 luni, cate 1-2 capsule inainte de culcare sau conform recomand─ârii medicului. Curele se pot repeta cu pauze de 7 zile intre ele.
Se poate asocia si ceaiul Noapte buna, 1-2 cani seara.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
23-02-2018, 09:27 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-02-2018 10:29 AM de ElenaM.)
RE: Remedii naturale pentru insomnie
Am facut cunostinta cu insomnia in ultimele 2 nopti. Am dormit 3 ore pe noapte, spre dimineata. Nu ma simt obosita chiar am fost destul de energica ieri. Doar ochii ii simt mai obositi. Consum doar o cafea pe zi dimineata pe la 9, vreo 200 ml dar o beau in 2 ore, in rest doar apa. Luni am inceput tratamentul pentru HP de care aminteam aici. Prospectele nu le mai citesc deci nu stiu de vreo legatura. Alta schimbare in ultimele 2 zile a fost inlocuirea MgB6 cu Magnerot 2 pe zi, ultimul luat la 5 pm. Mai iau vitamina D 2000/zi din septembrie. Nu s-a intamplat nimic care sa ma afecteze psihic.
De la ce poate fi? Ce sa fac ca sa dorm si eu la noapte? La farmacie nu pot ajunge astazi...
24-02-2018, 12:04 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 24-02-2018 12:05 AM de SoulHealer.)
RE: Remedii naturale pentru insomnie
Probabil ca e din cauza tratamentului cu antibiotice. Poate fi vorba si de o stare de surescitare pe care nu o sesizezi. Daca nu poti induce somnul natural, cu mijloace clasice (ceai, lapte cald, o baie calda) va trebui sa iei cateva zile un hipnotic usor (stilnox, xanax 0.25).
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)