Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RMN cerebral
05-09-2021, 06:02 PM
RMN cerebral
Buna ziua! Ce pot sa am daca mi-a iesit la rmn : spatii lichidiene pericerebrale cu dimensiuni crescute infra-tentoriale si, mai ales, supra-tentoriale, cu vai sylviene adanci si santuri corticale largite(atrofie corticala difuza, in discordanta cu varsta). Este grav? Ce am?

Multumesc.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
05-09-2021, 08:18 PM
RE: RMN cerebral
Cel mai bun diagnostic va fi dat de un neurochirurg , asa ca ar trebuii sa merge-ti la neurologie mai intii si daca va trimite la neurochirurg e si mai bine .
05-09-2021, 08:26 PM
(05-09-2021 08:18 PM)tassevasi a scris:  Cel mai bun diagnostic va fi dat de un neurochirurg , asa ca ar trebuii sa merge-ti la neurologie mai intii si daca va trimite la neurochirurg e si mai bine .

Da dar cam ce am? Ma gandesc la o boala/cumul de boli neurodegenerativa. Am 21 de ani, nu 70 de ani, deci cu atat mai grav si la ce simptome am..
06-09-2021, 09:34 AM
Sunt probleme pe care trebuie sa le discuti cu medicul care ti-a recomandat RMN-ul. El cunoaste contextul in care ai facut investigatia imagistica si este cel mai in masura sa interpreteze rezultatele. Noi nu interpretam rezultatele investigatiilor, ci doar indrumam oamenii cu probleme medicale sa si le rezolve.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)