Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psiholog pentru dezvoltarea increderii in sine
15-01-2020, 04:04 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-01-2020 08:06 PM de SoulHealer.)
Psiholog pentru dezvoltarea increderii in sine
Buna ziua,

Mi-ati putea recomanda, va rog, un psiholog alaturi de care as putea intocmi un plan penru dezvoltarea increderii in sine? Sau, inainte de toate, exista asa ceva, se practica sedintele pentru dezvoltarea increderii in sine? Daca, da mi-ati putea spune va rog in ce ar consta?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-01-2020, 06:35 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-01-2020 07:59 PM de SoulHealer.)
RE: Psiholog pentru dezvolatrea increderii in sine
Cred ca orice psiholog te poate ajuta sa iti recastigi increderea in sine. Nu in ultimul rand, poate trebuie sa faci schimbari in stilul de viata, sa schimbi locul de munca, sa iti faci prieteni care sa te aprecieze pentru ceea ce esti. Citeste articolul de mai jos si mergi cu incredere la un psihoterapeut.
https://adevarul.ro/life-style/stil-de-v...index.html
15-01-2020, 07:20 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-01-2020 07:44 PM de greuceanu123.)
(15-01-2020 06:35 PM)SoulHealer a scris:  Cred ca orice psiholog te poate ajuta sa iti recastigi increderea in sine. Nu in ultimul rand, poate trebuie sa faci schimbari in stilul de viata, sa schimbi locul de munca, sa iti faci prieteni care sa te aprecieze pentru ceea ce esti. Citeste articolul de mai jos si mergi cu incredere la un psihoterapeut.

Care articol? La psiholog sau psihoterapeut?
15-01-2020, 08:05 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-01-2020 08:05 PM de SoulHealer.)
Scuze, am atasat link-ul. Diferenta dintre cei doi este durata cursurilor facultatii urmate (3 ani pentru psiholog si 5 pentru psihoterapeut).
Sigur, ar fi bine sa alegi un psihoterapeut, dar trebuie precizat ca psihoterapeutul nu pune un diagnostic, pe cand psihologul o face, el investigand cauzele pentru care un subiect a ajuns intr-o anume conditie care impune instituirea unei terapii.
29-03-2020, 12:00 PM
RE: Psiholog pentru dezvoltarea increderii in sine
(15-01-2020 04:04 PM)greuceanu123 a scris:  Buna ziua,

Mi-ati putea recomanda, va rog, un psiholog alaturi de care as putea intocmi un plan penru dezvoltarea increderii in sine? Sau, inainte de toate, exista asa ceva, se practica sedintele pentru dezvoltarea increderii in sine? Daca, da mi-ati putea spune va rog in ce ar consta?

Ai gasit ceea ce cautai ?
daca nu, poti apela cu incredere la acest cabinet individual de psihologie
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)