Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propolis
15-01-2019, 08:07 PM
Propolis
Bună seara. De ceva timp (o săptămână aprox.) folosesc tinctură de propolis glicolic pentru întărirea imunității organismului. Dintotdeauna am putut consuma produse apicole, neavând nimic. Se poate dezvolta pe parcurs vreo alergie la acestea tot consumându-le?
Și a doua înfrebare: De la balsamul de rufe, am tot început să strănut și să îmi curgă nasul. Ce pot folosi? Naturist aș vrea... Sinupret e ok?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-01-2019, 09:08 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 15-01-2019 09:14 PM de tassevasi.)
RE: Propolis
Citeste aici despre propolis , un amanunt , nu consuma foarte multa miere mai ales acum cind ai probleme stiind ca mierea are un grad mare de aciditate si stomacului nu-i convine acum .

http://forum-discutii.apiardeal.ro/index...#msg172608
Si ultima pagina de pe acest forum (10) e intersanta .
16-01-2019, 10:10 PM
Propolisul este bun pt imunitate. La fel de bun este sa iti amesteci bobite de catina cu miere, sa mananci mult usturoi (eu ca sa nu ii simt mirosul inghit ca pe pastile, cate o bucatica).
Legat de balsam, cel mai probabil ai alergie la el, deci degeaba ai lua Sinupret. Solutia e sa nu il mai folosesti, iar pt a parfuma hainele poti folosi levantica pusa in dulap.
21-01-2019, 02:15 PM
Mierea de salcâm e balsam pentru stomac, din câte știu. Și usturoriul este iritant pentru stomac, și e unul din preferatele mele legume, dar am început să îl consum mai rar tocmai din cauză că îmi irita stomacul. Cred că e bună ideea cu înghițitul întreg (mirosul de usturoi nu mă deranjează happy)) Mulțumesc mult de sfaturi și de timpul acordat. Sănătate!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)