Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme in cuplu
03-11-2014, 02:51 PM
Probleme in cuplu
Buna ziua,

Am nevoie de un sfat ....
Sotul meu nu petrece timpul liber cu mine si cu fetita noastra in varsta de 4 ani
Seara dupa terminarea serviciului se opreste zilnic la o bere ,2... el stie cate cu prietenii lui ( au ramas aceiasi din copilarie) si ajunge acasa tarziu cand eu si fetita ne pregatim de culcare. Deci nu mai avem timp sa comunicam.
Weekend-ul este la fel.. joaca fotbal de placere dupa care iar bere....si iar vine seara acasa ( dupa indelungi telefoane...) iar cand nu joaca fotbal joaca remi cu aceiasi prieteni.
Am vrut sa-l parasesc dar mi-a promis ca se schimba.. si nimic..
Totusi vreau ca fetita mea sa creasca intr-o familie normala( asa cum am crescut si eu)...
Am incercat sa vb cu el.. stie ca greseste dar se lasa dul de val.. ( astea sunt explicatiile lui).
Nici nu stiu cum sa-l mai abordez. Daca insist cu telefoanele nu e bine ca il strsez iar daca nu-l sun nu vine acasa.
Va rog sa ma ajutati ca nu mai stiu cum sa reactionez.
Sunt eu prea exagerata?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-11-2014, 03:51 PM
RE: Probleme in cuplu
Nu, nu esti exagerata. Cunosc tipul asta de individ, lipsit de responsabilitate pentru care familia, casa, nu inseamna decat o adresa din buletin. Din pacate, nu stiu cum te-am putea ajuta. Discuta cu un psiholog specializat pe terapia de cuplu, poate e dispus sa vina si el la cateva intalniri. Daca nu reuseste sa revina pe drumul cel bun cel mai bine este sa divortezi. Lumea nu incepe si nu se termina cu un singur barbat. Dimpotriva!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)