Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme ginecologice
18-09-2019, 05:45 PM
Probleme ginecologice
Buna ziua, va prezint cazul meu. In urma cu o luna s-a întâmplat sa simt un miros ciudat in timpul actului sexual. Cu prima ocazie am mers la medicul meu ginecolog pentru control și recoltare. In urma controlului, totul a fost in regula. Rezultatele analizelor au fost: Ex. Citobacteriologic secreției vaginală: frecvente celule epiteliale superficiale și celule epiteliale intermediare. Rare PMN. Absenți Bacili Doderlein. Abundentă flora polimorfa cu predominanta baciliilor Gram negativi. Absenta levuri și pseudofilamente miceliene. Am primit tratament 6 zile cu ovule Klion administrate înainte de culcare și evitarea contactului sexual pe perioada tratamentului. La putin timp după tratament și contact sexual problemele au recidivat. Am repetat același tratament in același mod, după care tot după câteva zile și contact sexual problemele au recidivat. Întrebarea mea este ce anume ma sfătuiți ? Sa schimb tratamentul, sa repet tratamentul cu Klion și sa facă și soțul meu concomitent cu mine un tratament (specific ca medicul a spus ca NU e necesar ca soțul sa ia tratament)... sau sa repet recoltarea? alte sfaturi dacă aveți, chiar m-ar ajuta. Mulțumesc anticipat !!! Sănătate !
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
18-09-2019, 07:39 PM
RE: Probleme ginecologice
Sa te intorci la medic, el stie cel mai bine ce trebuie facut

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
19-09-2019, 04:49 PM
(18-09-2019 07:39 PM)ElenaM a scris:  Sa te intorci la medic, el stie cel mai bine ce trebuie facut

Tocmai de aceea sunt aici - pe un forum medical... pentru ca tratamentul medicului meu nu a avut rezultate și aștept o alta părere avizata având in vedere ca am specificat și rezultatele analizelor.
19-09-2019, 05:01 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-09-2019 05:17 PM de ElenaM.)
Pai noi nu suntem medici si chiar daca am fi nu am putea da un tratament la distanta. Secretiile genitale, mirosul etc. se mai schimba in functie de nivelul hormonilor, stres, dieta sau alte dezechilibre de care stii sau nu. Asta nu inseamna ca e ceva grav...
20-09-2019, 07:45 PM
vezi poate partenerul e de vina, nu tu. Daca nu se trateaza si el in paralel cu tine, te va reinfecta la fiecare contact sexual
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)