Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme cu respiratia / jungi in partea dreapta a pieptului
17-06-2018, 05:14 PM
Probleme cu respiratia / jungi in partea dreapta a pieptului
Buna ziua ! In urma cu 4 luni am inceput deodata sa respir mai greu, in sensul ca atunci cand inspir, simt ca nu-mi ajunge tot aerul in plamani. Deasemenea, in partea dreapta a pieptului simt un junghi care uneori radiaza in mana dreapta. Acel junghi pare a fi deasupra plamanului drept. Am facut diferite investigatii precum analize de sange, ecografie cardiaca totala, ecografie de parti moi ( da, am si cativa noduli situati sub bratul stang, iar unul sub bratul drept, sub 1cm, mobili, nedurerosi ), spirometrie, raze la plamani, eco la inima, un ekg normal, toate acestea iesind in parametrii normali. Rog pe cineva sa isi dea cu parerea despre problema mea, pentru ca ma streseaza la maxim. De mentionat este faptul ca, cateodata cand mai respir simt ca un fel de mucus in plamanul stang iar tot in acest timp respiratia mea este suieratoare. Am incercat sa tusesc fortat, dar nu pot sa elimin nimic. De curand am inceput sa iau vitamine, eu fiind si o persoana mai slaba ( 42kg ), si am rarit fumatul foarte mult ( maxim 5 tigari/zi ), cat si sucurile nesanatoase le-am inlocuit cu apa plata.
Va rog, putin ajutor ! happy
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
17-06-2018, 05:41 PM
RE: Probleme cu respiratia / jungi in partea dreapta a pieptului
Renunta la fumat si treptat vei scapa de toate aceste probleme pe masura ce plamanii tai se vor curata. Am mai discutat despre problemele tale. Nu trebuia sa deschizi alt topic. Cata vreme analizele sunt ok, ceea ce trebuie sa faci este sa schimbi stilul de viata cu unul 100% sanatos si sa iti tratezi anxietatea si foarte probabil deficitul de vit. D.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)